Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Поліомієліт: що треба знати

4 січня 2022 - 16:55

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше - через брудні руки, заражену їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина в незалежності від віку. Але найбільш вразливими до вірусу поліомієліту є діти у віці до 5 років, саме тому перше щеплення вони отримують у перші місяці життя.

Хвороба уражає центральну нервову систему, перебіг характеризується виникненням паралічів. Захворювання може призвести до смерті.

Симптоми та лікування поліомієліту.

Інкубаційний період після зараження людини поліовірусом може тривати від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт. При цьому прояви хвороби можуть бути різними:

  • Жодних симптомів — без будь-яких проявів хвороба протікає у понад 70% випадків, що робить її особливо небезпечною для оточуючих.
  • Грипоподібні симптоми — лихоманка, головний біль, біль у животі й горлі, нудота і блювання — протягом кількох днів може проявлятися один чи кілька з них. За такої форми хвороби, яка виникає у 25% випадків, вірус розповсюджується найактивніше, залишаючись непомітним через схожість з симптомами грипу.
  • Рухові розлади — сильний біль у вражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутися за кілька годин. Параліч може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя.
  • Ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті. При одужанні після поліомієліту функція вражених хворобою нервів і м’язів не відновлюється.

Дуже рідко симптомом ураження поліовірусом центральної нервової системи також буває менінгіт.

На сьогодні не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту.

Наголошуємо, що близько 5% хворих помирають. В основному - через порушення дихання при паралічі дихальної мускулатури. У одного з 200 хворих розвиваються деформації хребта і кінцівок, що стають причиною інвалідності. Інші небезпечні ускладнення поліомієліту – пневмонія, міокардит, важкі шлунково-кишкові розлади з кровотечею, проривом, виразками, кишкова непрохідність.

Поліомієліт неможливо вилікувати, але йому можна запобігти, зробивши щеплення. За даними Unicef, в Запорізькій області від поліомієліту вакциновано всього 46,2 % населення. Тому рекомендовано перевірити в своїй Карті рутинних щеплень наявність вакцини проти поліовірусу, і за відсутності звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Об’єднані заради відновлення: стартувала друга фаза програми «Партнерство за сильну Україну»

У Запоріжжі СБУ викрила чергового агітатора, який публічно виправдовував збройну агресію рф проти України

Памʼятник Дмитру Вишневецькому у Запоріжжі «заговорив» з перехожими

Об’єднані заради відновлення: стартувала друга фаза програми «Партнерство за сильну Україну»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.04.2025

Упродовж доби окупанти завдали 133 удари по 7 населених пунктах Запорізької області

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.04.2025

42-річний чоловік поранений внаслідок ворожої атаки по Василівському району

СВЯТКУЙМО ВЕЛИКДЕНЬ БЕЗПЕЧНО

Кулінарний хаб у дії: в оновленому навчально-практичному центрі готують гарячі сніданки для школярів

Коло єдності в Запоріжжі: спорт, що об’єднує