Сьогодні відбулася нарада голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха з головами районних державних адміністрацій регіону. У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Руслан Шиханов, керівник апарату обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко, керівники райдержадміністрацій. Олександр Старух нагадав, що за рішенням Державної комісії ТЕБ та НС з 30 грудня Запорізька область переходить у «жовту» зону. З цього дня всі українські регіони виходять з червоного рівня епіднебезпеки. Також очільник ЗОДА нагадав про заборони у межах жовтого рівня. Крім цього, учасники наради зазначили, що Міністерство охорони здоров'я України своїм наказом від 30.11.2021 р. № 2664 розширило перелік організацій, працівники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19. Відповідний наказ набирає чинності з 17 січня 2022 року. Це працівники: 1) органів місцевого самоврядування; 2) закладів охорони здоров'я державної та комунальної форми власності; 3) комунальних підприємств, установ та організацій. Всі вони мають вчасно пройти вакцинацію, щоб мати змогу працювати на своїх посадах у звичайному режимі. Голова облдержадміністрації Олександр Старух нагадав, що з 3 січня 2022 року, після свят, пункти вакцинації запрацюють у звичному режимі. Учасники наради також обговорили питання усунення недоліків на об’єктах, які зводяться в рамках програми Президента України «Велике будівництво» щодо забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Було розглянуто і питання щодо сільських амбулаторій, які є об’єктами незавершеного будівництва. Усі вони мають бути передані на баланс сільських, селищних, міських рад. Деякі практично готові до введення в дію. Також учасники зустрічі обговорили ситуацію із забезпеченням киснем лікарень: введення в дію власних кисневих станцій медзакладів, розробки відповідних проєктів. 58 інфузоматів, 116 кисневих концентраторів та витратні матеріали буде розподілено між 24-ма лікарнями Запорізької області, тож медичні заклади мають бути готові прийняти нове обладнання і працювати з ним. Під час наради було обговорено й плани роботи на наступний рік. Зокрема, в області відбудеться оновлення шкільних пунктів харчування. Департамент культури та інформаційної політики