14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який встановлений згідно з Указом Президента на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС. Сьогодні з цієї нагоди відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Олександра Старуха, із запорізькими ліквідаторами. Також участь у зустрічі взяли заступник голови обласної державної адміністрації Руслан Шиханов, голова обласної ради Олена Жук. 16863 жителі Запорізької області брали участь в ліквідації техногенної катастрофи на ЧАЕС. На сьогодні в живих залишилося 1538. Від імені ліквідаторів виступили голова Запорізького обласного відділення Всеукраїнської ГО «Союз інвалідів – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС» Євген Пєгов, очільник громадського об’єднання «Чорнобильці Запоріжжя» Павло Білан. Присутні обговорили чимало питань, зокрема, соціального захисту. Ліквідатори користується окремими пільгами та компенсаціями, встановленими Законом України, але стикаються із проблемами, особливо в сфері медичного обслуговування. Голова обласної державної адміністрації Олександр Старух запевнив, що кожен сигнал від ліквідаторів знаходиться на особливому контролі обласної влади. Запоріжці – учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під час зустрічі отримали почесні грамоти, подяки, нагороди. Зокрема, розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації медаллю «За розвиток Запорізького краю» нагороджено Сергія Семеновича Трусова. Розпорядження голови обласної ради орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ ступеню нагороджено Олександра Олексійовича Рожнова. Завтра відбудеться урочиста церемонія покладання квітів до пам'ятного знаку героям Чорнобиля у Запоріжжі. Департамент культури та інформаційної політики