Під час Дня територіальних громад, що відбувся сьогодні під керівництвом голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха, розглянули ефективність планування та використання бюджетів громад у поточному році. Основні бюджетні показники громад проаналізував директор департаменту фінансів ОДА Сергій Медвідь. За підсумками 11 місяців поточного року надходження до бюджетів територіальних громад у порівнянні з відповідним періодом минулого року зросли на 1647,3 млн.грн., або на 16,5 %. Найбільшого зростання досягли такі територіальні громади: Коларівська – у 1,5 рази, Федорівська – на 34,3 %, Смирновська і Андрівська– на 29 %, Кирилівська – на 26,3 %, Семенівська – на 25,8 %. Зниження надходжень спостерігається по Малотокмачанській територіальній громаді – на 8,8 %, по Терпіннівській – на 1,8 %. Протягом 11 місяців 2021 року до бюджетів територіальних громад надійшло податку на доходи фізичних осіб у сумі 7087,6 млн грн, що на 17,8% більше надходжень за відповідний період минулого року. Найвищі показники приросту надходжень податку на доходи фізичних осіб: по Коларівській територіальній громаді – 67 %, по Федорівській – 51,1%, по Андрівській – 49 %, по Семенівській – 40 %, по Преображенській– 38,7%, по Новобогданівській – 37,8%. Найнижчі показники приросту: по Терпіннівській територіальній громаді – падіння на 8,3 %, по Більмацькій – приріст на 6,4 %, по Долинській – на 9,7 %, по Новоуспенівській і Приазовській – на 10,2%, по Молочанській – на 12,6%. У січні – листопаді 2021 року місцеві бюджети отримали 1606,9 млн грн плати за землю. В порівнянні з фактичними надходженнями відповідного періоду минулого року зростання в цілому по області на 13,1%. Найвищі показники приросту надходжень: по Коларівській територіальній громаді – у 1,8 рази, Смирновській – 45,9%, Берестівській – 38,9 %, Розівській – 36,5%, Павлівській – 33,8 %. Водночас, 16 громад із 67 не досягли рівня надходжень плати за землю відповідного періоду минулого року. Падіння надходжень по Малотокмачанській територіальній громаді – на 55,8%, Оріхівській – на 29,8%, Вільнянській – на 20%, Михайло-Лукашівській – на 24%, Пологівській – на 11,1%. Голова облдержадміністрації вкотре акцентував увагу громад на необхідності активізувати роботу зі стягнення податку на землю. Ми часто чуємо, що громади кажуть: “Нам не вистачає грошей”. Але водночас бачимо, що 62 з 67 громад, мають протермінований строк податку на землю. А це ж гроші, які 100% йдуть у ваш місцевий бюджет. Громади мають навчитися ефективно використовувати інструменти для наповнення місцевих бюджетів, аби мати кошти на розвиток своїх територій, - підкреслив голова ЗОДА. У цьому контексті учасники зустрічі говорили і про поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, яка безпосередньо впливає на збільшення надходжень по платі за землю до місцевих бюджетів. В середньому після проведення повторної нормативної грошової оцінки земель плата за землю збільшується на 25-30%. Несвоєчасне оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів негативно впливає на соціальний та економічний розвиток території. Департамент культури та інформаційної політики