За дорученням голови обласної державної адміністрації Бориса Петрова відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке у селекторному режимі провів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА Володимир Янько.
У зв'язку з тим, що на території області знаходиться велика кількість водних об'єктів, а попереду відкриття літнього купального сезону, одним з перших питань, яке розглянули члени комісії – підготовка місць масового відпочинку населення, які розміщені біля води.
Тільки берегова смуга Азовського моря з лиманами на території регіону має протяжність 300 км , ще 200 км . – берегова лінія р. Дніпро. В області також розташовані 63 річки, 753 ставки та 28 водосховищ. Влітку на водних об'єктах Запорізького краю відпочиває до 2 млн. чоловік. Зрозуміло, що на плечі аварійно-рятувальних служб області покладена велика відповідальність за життя кожного відпочиваючого.
З початку року на водних акваторіях вже врятовано 25 осіб, не вдалося вберегти – 6.
Детальну увагу члени комісії приділили вивченню ситуації у Приазовському, Якимівському, Приморському районах, а також у м. Бердянськ.
Серед першочергових завдань, які необхідно виконати найближчим часом – обстежити дно місць відпочинку, організувати достатню кількість рятувальних постів та провести перепідготовку матросів-рятувальників.
Другим питанням, яке перебуває на постійному контролі обласної комісії – заходи щодо попередження виникнення масових пожеж у лісах та сільгоспугіддях. Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства обслуговує та охороняє територію загальною площею 76 тис. га. Разом з тим, у розпорядженні лісового та мисливського господарства регіону перебуває всього 13 пожежних машин, 45 колісних тракторів, 12 пожежних цистерн, 4 мотопомпи та 15 ранцевих оприскувачів. Зрозуміло, що цієї техніки катастрофічно не вистачає для якісного обслуговування такої великої території. У зв'язку з цим торік виникло 167 лісових пожеж, до ліквідації яких долучились підрозділи МНС. Однак, у цьому контексті важливо, щоб і населення було більш відповідальним, адже 95% пожеж виникає через необережне поводження з вогнем відпочиваючих.
Під час наради також розглянуто питання щодо підготовки та проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони. Згідно з відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України ця робота має бути завершена до кінця 2010 року. Фонд захисних споруд області нараховує 702 приміщення, на інвентаризацію яких необхідно 1822,864 тис. грн.. Однак, наразі проблема виникла навіть не з фінансуванням, а з відсутністю інструкції, яка б регламентувала порядок проведення інвентаризації. Наразі МНС України звернулося до Кабінету Міністрів України з проханням вирішити це питання.
Також члени комісії розглянули питання забезпечення належного функціонування системи протипожежного захисту висотних будинків та виділення матеріально-технічних засобів з обласного матеріально-технічного резерву.
Управління у справах преси та інформації