На цьому акцентували увагу керівників територій під час “Дня громад”. Учасники заходу обговорили стан дотримання доступності в закладах області та особливо в новозбудованих об'єктах.
У Запорізькій області активно проводиться робота щодо реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Облдержадміністрацією розробляється обласний план дій з реалізації Стратегії та відповідних планів заходів на 2021-2022 роки.
Начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Олександр Билим розповів присутнім, що обласна державна адміністрація регулярно проводить аудит дотримання вимог доступності на територіях. На даний час обстежено 1096 об’єктів, що складає 86% від кількості об’єктів, які підлягають моніторингу. За результатами огляду об'єктів можна говорити, що вимоги забезпечення доступності при проєктуванні, будівництві, реконструкції, реставрації, капітальному ремонті будівель та споруд виконуються не всюди.
-
Поняття доступності сьогодні сприймається вже значно інакше. Воно стало ширшим та включає в себе різні напрями. Відтепер варто завчасно, перед здачею об'єкта в експлуатацію, перевірити в ньому дотримання вимог доступності. Керівники громад мають слідкувати за цим особисто, - звернувся до учасників заходу Олександр Старух.
Так, за результатами обговорення керівникам органів місцевого самоврядування доручено провести моніторинг ступеня безбар’єрності на своїх територіях. А також додатково перевірити новозбудовані об'єкти. В обов’язковому порядку забезпечити дотримання усіх вимог щодо безбар’єрності під час розроблення проєктів будівництва, які плануються до реалізації в рамках програми Президента України «Велике будівництво» у 2022 році.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю