29 серпня відзначається День пам'яті захисників України. Усіх українських воїнів, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Сьогодні на Алеї захисників України в парку Металургів відбувся мітинг та покладання квітів. Участь у заході взяли керівники області та міста, захисники, родини загиблих. З вступним словом до присутніх звернувся голова облдержадміністрації Олександр Старух. У цей день, 29 серпня 2014 року, російські регулярні війська, що вдерлися на українську землю, під Іловайськом підступно розстріляли українських воїнів, що виходили з оточення. Це день найбільших втрат української армії на Донбасі. Невиправданих втрат і жалоби за загиблими військовослужбовцями та учасниками добровольчих формувань. У той день загинули 366 українських військових і правоохоронців…Проте, герої не вмирають! Вони назавжди живуть у наших серцях та думках, - відзначив Олександр Старух. За словами голови ОДА, поряд з полеглими під Іловайськом в той час квітували соняхи. Саме тому сонях став символом Дня пам’яті загиблих. У боротьбі проти російсько-терористичних агресорів за свободу та незалежність України своє життя віддали і понад 150 жителів Запорізького краю. На їх честь в області названо 27 вулиць та п’ять скверів, установлено 16 пам’ятних знаків, 106 меморіальних дошок. Тепер, згідно Указу Президента України В.Зеленського, 29 серпня - День пам’яті захисників України. Усіх тих громадян, які загинули в боротьбі за незалежність, за суверенітет і територіальну цілісність України. Ми схиляємо голову перед родинами загиблих героїв. Вони назавжди житимуть у нашій пам’яті як борці за чисте блакитне мирне небо над Україною, за наше життя. Сонях пам'яті – це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це символ життя України. З чорним, як українська земля, зернятком, що обов'язково проросте, бо українці і далі будуть відроджуватися, - наголосив очільник регіону. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих на поклали квіти. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю