Про надходження, видатки та ефективність планування місцевих бюджетів говорили сьогодні на Дні громад у облдержадміністрації. Особливу увагу приділили надходженням плати за землю.
Держава передала ОТГ десятки тисяч гектар землі, проте частка земельного податку у місцевих бюджетах щороку зменшується і наразі становить лише 12%. Причина – несвоєчасна проведення нормативно-грошової оцінки землі. Саме за її результатами визначається, скільки мають платити орендарі за користування ділянками. За законом переглядати ставки мають раз на сім років, але 62 із 67 громад ці терміни давно прострочили.
Олександр Старух наголосив, що плата за землю має бути основним бюджетоутворюючим податком, як і у європейських країнах.
-
Наприклад, Оріхів, що має купу комунальних проблем, з 2008 року не проводив оцінку землі. З того часу ставки зростали вже двічі. Інший приклад – Дніпрорудне, де не вистачає коштів на відновлення каналізаційних мереж, а вартість землі переоцінювали ще у 2010 році. У підсумку – податки на землю між великими та малими містами відрізняються у 180 разів. Ось і відповідь де взяти гроші на оновлення інфраструктури. Треба все робити своєчасно та по закону, - наголосив очільник регіону Олександр Старух.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю