У Центрі національних культур «Сузір'я» обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся круглий стіл до 77-х роковин депортації кримських татар.
У засіданні взяли участь директор Департаменту культури, туризму, національностей і релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані, голова кримськотатарського товариства «Ана Юрт» Ніяра Мамутова, представники єврейської та болгарської громад.
Як наголосив Владислав Мороко, депортація кримськотатарського населення Криму – один із злочинів радянського тоталітарного режиму, який досі відгукується болем в серцях тисяч людей. Поки дорослі чоловіки перебували на війні, жінки, діти і люди похилого віку стали жертвами безжальної тоталітарної машини. Багато хто із депортованих не прожив і року.
Тоталітарні режими займалися пошуком «внутрішніх ворогів», вся вина яких полягала в іншій національній, соціальній чи релігійній приналежності: геноцид вірмен в роки Першої Світової війни, голокост євреїв, ромів під час Другої Світової війни, голодомор українців у 20, 30, 40 роки ХХ ст.
Ніяра Мамутова розповіла про долю свого дідуся, який повернувся з Другої Світової війни і не знайшов свою родину, бо вона була депортована за Урал. На жаль, всі пошуки були безрезультатні. Ніяра висловила щирі сподівання, що ці страшні події ніколи не повторяться.
Сьогодні ми дякуємо кримськотатарському народу за боротьбу із агресором, підтримуємо його боротьбу в окупованому Криму!
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю