Сьогодні під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова відбулася селекторна нарада з представниками регіонів. Учасники заходу обговорили динаміку реалізації Програми Президента України "Велике будівництво”.
Запорізьку область на нараді представляли заступники голови Запорізької ОДА Володимир Шустов, Руслан Шиханов і Едуард Брутман, керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, керівники профільних Департаментів.
Олексій Чернишов під час наради наголосив, що пріоритет залишається незмінним - найскоріше завершення будівництва приймальних відділень лікарень. Загалом по країні здано 90 % об'єктів. Тому варто не збавляти темпи і добудувати всі приймальні відділення.
Також Міністр розвитку громад та територій України окремо зупинився на реалізації програми Президента України "Велике будівництво-2021”. Вже розпочато роботи на 197 об'єктах із 330. Динаміка робіт по країні становить 37%. Олексій Чернишов зазначив, що необхідно пришвидшити роботу із проведення тендерів та укладення договорів.
Окремо під час онлайн-наради обговорили питання покращення освітнього простору в Україні, а саме, пріоритетів які мають враховуватися при будівництві і реконструкцій шкіл. Учасникам заходу презентували кілька типових проєктів із оновлення навчальних закладів, що успішно реалізовані в минулі роки.
Так, на думку експертів, при розробці проєкту реконструкції школи варто зосередитися на питаннях створення безбарєрного простору (обладнання пандусів чи підіймачів, нанесення важливих текстів шрифтом Брайля), застосування у будівництві енергоефективних технологій, обладнання класів новими меблями та мультимедіа. Особливої уваги також потребує оформлення фасаду у яскравих кольорах ( у дітей при слові “школа” мають виникати лише позитивні емоції) і облаштування всередині закладу цікавого пізнавального дозвіллєвого простору. Адже деякі рішення не потребують багато коштів - достатньо обладнати поличку для буккроссингу або рекреаційний куточок.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю