За участю заступника голови облдержадміністрації Миколи Фролова відбу лося засідання "круглого столу" в рамках проекту «Гідна Україна», під час якого презентовані результати дослідження щодо стану корупції при вступі до вищих навчальних закладів.
Проект «Гідна Україна» провів три хвилі соціологічного дослідження про стан корупції у сфері доступу до вищої освіти.
Як показало дослідження, респонденти налаштовані негативно сприймати реальність. Вони переконані, що доступ до вищої освіти в державі корумпований. І перш за все - на рівні приймальних комісій вузів. Тому найбільш ефективними заходами могли б стати впровадження суворішого контролю за комісіями і покарання адміністрації та викладачів при наявності доказів хабарництва.
- У подоланні корупції потрібна насамперед системність. А починати варто з викорінення чинників, які породжують це явище. Якщо керівник навчального закладу не сприяє хабарництву, не насаджує його, якщо у вузі культивується здорова атмосфера, то й потреби у корупційних діях не буде, - так висловив свою думку заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов.
Учасники зібрання звернули увагу на той факт, що в боротьбі з корупцією як явищем можуть допомогти зміни у чинному законодавстві, удосконалення системи проведення учнівського тестування. Вже два роки майбутні абітурієнти проходять зовнішнє незалежне оцінювання своїх знань і за його результатами стають студентами. Це дозволило значно знизити рівень хабарництва. Також у цій роботі має значення, на думку присутніх на засіданні «круглого столу», подолання загального скептицизму громадян щодо розвитку нашої держави загалом.
Управління у справах преси та інформації