Урочистості з нагоди 65-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників відбулися в обласному академічному музично-драматичному театрі імені Магара за участю заступника голови облдержадміністрації Миколи Фролова.
В залі зібрались ті, хто пройшов дорогами війни, хто кував перемогу в глибокому тилу, вдови, діти, онуки тих, хто не дожив до дня сьогоднішнього, представники владних структур, політичних партій і громадських організацій.
- В історії нашого народу є різні урочисті дати, але серед них залишиться у віках день визволення, який визначив саме існування України як держави, був передумовою її майбутньої незалежності в сучасних кордонах. Важкий і кривавий бойовий шлях нашого солдата - від донецьких степів до смерекових Карпат - усіяний обелісками на братніх і безіменних могилах. Обов'язок нашого покоління - знайти останки всіх солдат і перепоховати їх з почестями. Лише тоді можемо сказати, що війна скінчилася, - такими словами звернувся до присутніх заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов.
Щоб зберегти пам'ять про героїв далеких 40-х років минулого століття, обласна державна адміністрація давно виношує ідею щодо увіковічнення імен наших земляків - воїнів - визволителів у назвах вулиць запорізьких місті сіл. Адже не викликає сумніву, що деякі нинішні найменування на кшталт Кільцева, Трамвайна, Трансформаторна і так далі за своїм змістом та виразністю далекі від досконалості.
Буде історично справедливо, якщо у назвах вулиць залишаться назавжди рядовий Петренко з мелітопольщини, який до останнього утримував плацдарм на правому березі Дніпра і чудом залишився живим, сержант - гуляйполець Прудніков, що прямою наводкою вибивав німецькі танки і був важко пораненим під Корсунем, розвідник – старшина Ганєв з Приморська, який звільняв Київ і помер від ран у польовому шпиталі.
Управління у справах преси та інформації