Таке завдання ставить перед собою українсько-польська комісія експертів з питань удосконалення змісту шкільних підручників з історії та географії, 12 – те засідання якої відбулося у Запорізькому Національному університеті за участю голови обласної державної адміністрації Олександра Старуха.
- Якщо не впишемо свою історію в європейський контекст, будемо ще довго блукати серед трьох сосен і лише говорити про європейський рівень освіти, - звернувся до учасників зібрання голова облдержадміністрації Олександр Старух, який, як історик за фахом, свого часу брав участь у подібних нарадах в Польщі.
Актуальним питанням для історичної та географічної освіти в Україні є обговорення її нової концепції з врахуванням геополітичного положення української держави, яке повинно відобразитись при створенні нових шкільних підручників.
Як відзначали у своїх виступах учасники засідання, проблем у цій сфері накопичилося чимало. Це й домінування політичної історії, і етноцентричне бачення минулого, і використання пропагандистської риторики, що є недоречною у сучасних підручниках і може призвести до неправильного бачення історичних подій та ставлення до них молоді.
Нова концепція та нові підручники мають врахувати виклики часу, зробити національну історію правдивою, зрозумілою й цікавою для школярів.
- Я думаю, результатом цієї зустрічі будуть нові наукові ідеї, нові контакти. Не бійтеся говорити правду, акцентуючи не лише на важких питаннях українсько-польських відносин, а й на тих, які збагатили дві сусідні країни. Відштовхуйтесь від життя конкретних людей і зведіть історію двох народів до спільного знаменника, - закликав у своєму виступі поважних учасників зібрання керівник регіону.
Українсько – польська експертна комісія працюватиме у Запоріжжі ще два дні. Науковці запрошують до обговорення питань удосконалення змісту шкільних підручників з історії та географії всіх, кому не байдуже майбутнє стосунків двох держав.
Управління у справах преси та інформації