Голова обласної державної адміністрації Олександр Старух спільно з першим заступником начальника УСБУ в Запорізькій області Романом Семеновим провів прес-конференцію на тему «Розслідування кримінальної справи щодо Голодомору 1932-1933 років в Україні». Участь у заході взяв також заступник начальника слідчого відділу УСБУ в Запорізькій області Володимир Антонцев.
У травні цього року було порушено кримінальну справу по факту організації Голодомору 1932-1933 років, розслідування якої ведеться по всій Україні, і в Запорізькій області зокрема.
Протягом цього часу, як повідомив Роман Семенов, опитано 50 свідків тих трагічних подій. Посадовець також навів окремі кримінальні справи 1932-1933 років з архіву Служби безпеки України, що зафіксували як страшні випадки канібалізму, так і спроби опору селян нелюдській політиці тоталітарного режиму.
- Є свідчення про те, що люди чинили опір, а не пасивно приймали ситуацію. Однак система влади була організована таким чином, що вони не мали можливості врятуватися, - зазначив Олександр Старух.
Очільник регіону також наголосив на необхідності пришвидшити розгляд справи, адже свідків тієї трагедії залишається дедалі менше.
- Люди, що стали жертвами цього страшного злочину, мають побачити вирок суду історії тим, хто його організував, - закликав голова обласної виконавчої влади.
Як зазначили представники УСБУ, Голодомор – це злочин, що не має часу давності, тож розслідування буде доведене до суду. Нині у регіоні вже встановлено 33 тисячі жертв Голодомору 1932-1933. Однак, на переконання Олександра Старуха, ця цифра ніколи не буде точною, завжди буде тільки наближатися до реальної. Тому головне завдання сьогодення – згадати поіменно кожну людину, яка загинула у ті страшні часи.
- Це питання справедливості та історичної правди. Якщо не буде повного усвідомлення того, хто ми й звідки – не будемо розуміти й проблеми сьогодення, - резюмував Олександр Старух.
Управління у справах преси та інформації