Відбулось засідання ради з питань впровадження, моніторингу та оцінювання Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2015 року, засідання якої провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Сін.
Члени робочої групи визначили і затвердити найбільш ефективні інфраструктурні інвестиційні проекти для участі у навчальній програмі з розробки проектних заявок у рамках проекту партнерства Канада-Україна «Регіональне врядування та розвиток».
Щодо інвестиційних проектів учасники зібрання визначились одноголосно. З 40 запропонованих проектів обрали 5 найбільш ефективних та ґрунтовно відпрацьованих. Три з них спрямовані на зниження рівня забруднення навколишнього природного середовища, а саме: зведення сміттєпереробного комплексу у Вільнянському районі, сміттєпереробного заводу у Мелітопольському районі, а також полігону твердих побутових відходів у Пологах. Ще два проекти презентовані Бердянськом. Це - «Укріплення Бердянської коси» та «Створення промислового парку типу «Грінфілд».
- Майданчик «Грінфілд» - перший досвід на території Запорізької області, коли облаштовується індустріальна зона, а інвестори будують там все, що вважають за необхідне. Якщо проект буде вдалим, можливо, надалі запровадимо саме такі шляхи роботи, - зауважив Олександр Сін.
На переможців конкурсу інвестиційних проектів невдовзі чекають двомісячні тренінги, де міжнародні експерти навчать їх тонкощам підготовки проектних заявок відповідно міжнародних стандартів та ознайомлять з найбільш ефективними механізмами пошуку інвесторів.
Також на засіданні обрано переможця конкурсу концепції телевізійної програми, яка не лише висвітлюватиме проблеми малого та середнього бізнесу, а й надаватиме інформаційну підтримку місцевим товаровиробникам та допомагатиме їм завойовувати довіру покупців. Програма розробляється у рамках Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2015 року. Виробництво і трансляція програми у ефірі місцевих телемовників передбачено здійснювати за рахунок коштів обласного бюджету.
Своє бачення програми презентували представники місцевих телеканалів та телестудій. Найбільш вдалою, на думку членів ради, є концепція програми, що запропонована студією «Разом».
- Нині ми визначились з автором програми на наступні 3 місяці поточного року. Однак, кожний учасник конкурсу отримає замовлення на одну пілотну програму. Обираючи переможців наступного року, ми у першу чергу, звертатимемо увагу на якість і характер виконання цього завдання, - резюмував Олександр Сін.
Управління у справах преси та інформації