Приводом для візиту, за словами самого Олександра Старуха, стали доволі високі показники роботи інституту навіть у ці кризові часи. Так, завдяки ефективній політиці керівництва та унікальним розробкам інституту, що дозволяють йому успішно конкурувати із світовими лідерами у галузі новітніх технологій – США та Японією, укладаються вигідні контракти з іноземними партнерами, реалізуються нові проекти. Вже декілька років інститут співпрацює з Китаєм, нині тривають перемовини з країнами Південної Африки. При цьому середня заробітна плата, за словами генерального директора інституту Ігоря Забєліна, складає близько 15 тисяч гривень.
Є, звісно, й свої проблеми та труднощі, зокрема, щодо оподаткування. За словами керівника інституту Ігоря Забєліна, ще кілька років тому Інститут був звільнений від податку на додану вартість. Наразі ж через введення ПДВ продукція інституту подорожчала на 20%. Постраждали від цього, у першу чергу, вітчизняні підприємства, яким не вистачає коштів на впровадження новітніх розробок та проектів інституту. От і виходить, що основними споживачами послуг Державного інституту у галузі новітніх технологій в металургії є фактично закордонні конкуренти українських підприємств.
Подібна ситуація, на думку Олександра Старуха, несе у собі певні загрози того, що незабаром Україна може перетворитися на сировинний придаток – і тоді той потужний інтелектуальний потенціал, що маємо сьогодні, буде втрачений. Вихід очільник обласної виконавчої влади вбачає у розвитку внутрішнього ринку.
- Маємо створити попит на продукцію металургійних підприємств – а отже й на новітні технології – всередині країни та зберегти інтелектуальний потенціал нації, - впевнений керівник регіону. – І це є одним із пріоритетних завдань державної влади.
Управління преси та інформації.