На цьому акцентували увагу на засіданні колегії управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації, яке відбулося за участю заступника голови ОДА Миколи Фролова та заступника голови обласної ради Анатолія Світлицького.
Як позитив у роботі медиків відзначався той факт, що смертність у регіоні знизилася на 5,8%. Спостерігається підйом народжуваності на 6,1%. Протягом звітного періоду вдалося знизити й дитячу смертність більше ніж на 15 %.
Але учасники засідання більше зосередили увагу на проблемних питаннях, які погіршують якість медичних послуг. Зокрема, щодо рівня фінансування галузі. Так, на лікування одного хворого в середньому у районах виділяється всього 2,83 грн. У містах дещо більше – 3,92 грн. Зрозуміло, що за таких обставин можливості лікарів дуже й дуже обмежені.
Протягом останніх років багато зроблено для впровадження сімейної медицини, де все ж створені належні умови для роботи фахівців. Це, перш за все, наявність амбулаторій, оснащених сучасною технікою, забезпеченість лікарів транспортом та житлом. Практично повністю первинна ланка охорони здоров'я, яка переведена на засади сімейної медицини, відпрацьована у Веселівському, Запорізькому, Михайлівському та Оріхівському районах. Активно прямують до такої організації праці у Приморському, Гуляйпільському, Токмацькому та Василівському районах. Тільки цього року в області відкрито 4 заклади сімейної медицини з 5 дільницями.
Другою постійною проблемою вітчизняної медицини залишається неукомплектованість кадрами. В області не вистачає понад 2 тисячі медичних працівників. Надзвичайно гостро ця проблема постає у сільській місцевості. Якщо в середньому укомплектованість штату лікарів у регіоні складає 70,1%, то у Великобілозерському районі – 39,1%, Чернігівському – 48,4%, у Гуляйпільському – 55,8%.
Заступник голови обласної державної адміністрації Микола Фролов також виконав приємну місію – вручив грамоти Міністерства охорони здоров'я України кращим працівникам медичної галузі.
Управління у справах преси та інформації