На думку очільника регіону, нещодавня політична реформа не була завершена і призвела до дисбалансу всередині системи влади. Особливо від цих недоліків потерпає місцеве самоврядування, яке обмежене не лише у сферах впливу, але й у фінансових ресурсах.
- Має відбутися перерозподіл влади на місцях, – зазначив Олександр Старух. – І слід не лише розширити коло повноважень місцевого самоврядування, але й надати відповідне законодавче та фінансове забезпечення для здійснення цих повноважень.
Усунути існуючий дисбаланс та стабілізувати систему влади, чітко розмежувати повноваження, підвищити роль місцевого самоврядування та посилити представництво регіонів має на меті проект Конституції, внесений Президентом України.
- За умов двопалатного парламенту законотворчістю займатимуться не лише представники окремих політичних сил, що у переважній своїй більшості проживають у столиці, тож і проблемами територій особливо не переймаються, але й виразники інтересів кожного регіону України, – наголосив, звертаючись до журналістів, голова обласної виконавчої влади.
Щодо функцій місцевих державних адміністрацій, вони, згідно запропонованого проекту, повинні здійснювати не виконавчі функції, а суто контролюючі, і при цьому мати всі необхідні важелі впливу. Тоді не виникатимуть ситуації, подібні до проблеми заборгованості із зарплати на державних підприємствах. Так, протягом минулого місяця підприємства державної форми власності заборгованість перед працівниками збільшили ще на 5 млн. грн., у той час як решта боржників суми боргів зменшила.
- Ті правила, за якими сьогодні працює система влади, позбавлені логіки. І якщо ці правила не змінити, влада не буде ефективною, – резюмував Олександр Старух.
Він також поінформував представників мас-медіа, що протягом червня в області відбудуться різноманітні зустрічі, "круглі столи", дискусії та лекції щодо обговорення чинної Конституції, її недоліків та запропонованих змін.
Управління у справах преси та інформації