Протягом березня заборгованість із заробітної плати в цілому по області зросла на 6% ( для порівняння: у січні – на 11%). 75% від загального боргу мають економічно активні підприємства. Минулого місяця з'явилися 35 нових підприємств, які додали 2,5 млн. грн. боргу. В основному це підприємства комунальної форми власності.
На засідання комісії запрошені керівники підприємств – боржників із Запоріжжя, Василівського, Вільнянського, Кам"янсько–Дніпровського, Куйбишевського та Михайлівського районів.
Особливо турбує ситуація, яка склалася у структурних підрозділах КП «Облводоканал». Борги тут ростуть через несвоєчасні розрахунки споживачів. Наприклад, Бердянськ вже частково відключено від водопостачання. Щоб не допускати таких невтішних наслідків, потрібен чіткий графік погашення заборгованості.
Практика складання графіків виправдовує себе. Скажімо, графік погашення заборгованості, складений на початку цього року і погоджений з обласною радою профспілок та обласною федерацією роботодавців, у квітні виконано. А от нові підприємства – боржники не поспішають його складати та й лише половина з них мають у себе профспілкові організації. Тому заступник голови облдержадміністрації Олександр Сін саме на цьому просив всіх сконцентрувати увагу.
Члени комісії не залишили поза увагою інформацію про стан виплат у бюджетній сфері. На сьогодні заборгованість тут відсутня.
- Але це не значить, що можемо заспокоїтись. Боргів немає тому, що ситуація весь час під контролем обласної виконавчої влади, - наголосив Олександр Сін.
Управління у справах преси та інформації