Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

З 22 травня запрацює громадський транспорт, а з 25-го – дитячі садки: коментар Прем'єр-міністра України

19 травня 2020 - 12:41

foto

З 22 травня Україна буде переходити до адаптивного карантину, який передбачає поетапне пом'якшення карантинних обмежень. Про це заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми «Свобода слова» на каналі ICTV.

– Вже з 22 травня буде розглянуто питання переходу до другого етапу карантину, який включає низку пом'якшень. Ми дозволимо рух міського і приміського наземного транспорту, ми дозволимо проведення спортивних змагань без глядачів, ми також дозволимо роботу готелів, окрім хостелів, але не роботу ресторанів і басейнів у готелях. Також буде надана можливість проведення служб у храмах з розрахунку одна людина на 10 кв. м, – зазначив Прем'єр-міністр.

Він підкреслив, що з 25 травня Уряд планує дозволити роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену в тих містах, де буде дозволяти епідеміологічна ситуація.

Очільник Уряду пояснив, що модель адаптивного карантину – це модель, коли скасовуються обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому Уряд працює спільно з місцевою владою, яка буде дивитися, чи відповідає епідеміологічна ситуація в регіоні критеріям Міністерства охорони здоров'я.

– Ми обрали три критерії: заповненість ліжкомісць, кількість зроблених тестів та кількість захворілих на 100 тисяч населення. Якщо ці три параметри відповідають встановленим МОЗ, можемо рухатись від етапу до етапу. По мірі виконання цих трьох параметрів буде можливість робити заходи м'якшими або навпаки їх посилювати в тому або іншому регіоні, – пояснив Прем'єр-міністр.

За його словами, рішення про відповідний подальший перебіг карантину будуть прийматися на засіданні Уряду в середу.

– Це буде другий етап пом'якшення карантинних заходів. Третій етап, якщо дозволятиме епідеміологічна ситуація, ми можемо запровадити з 1 червня, – заявив Денис Шмигаль.

Третій етап послаблень карантину, як повідомив Прем'єр-міністр, включатиме початок навчальних заходів, відкриття спортзалів та фітнес-центрів (без басейнів) та відновлення міжобласних перевезень. Авіасполучення також може бути відновлено в червні. Але це, окрім ситуації із захворюваністю, також залежить від того, як авіасполучення будуть відкривати інші країни. 

 

За матеріалами Урядового порталу

Читайте також

Впродовж доби окупанти завдали 582 удари по 7 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1139-го дня війни

Як зберегти найцінніше – своє здоров’я: поради лікарів

Конгрес місцевих та регіональних влад обрав нового керівника Офісу та визначив пріоритети

Соціальна допомога по догляду за дитиною з тяжкими захворювання, якій не встановлено інвалідність: як отримати

«Посади дерево – вирости мир»: запорізька молодь долучилася до екологічної акції

Місце пам'яті та шани: у Запоріжжі відкрили «Парк Честі» на згадку про полеглих Захисників та Захисниць

Вступна кампанія – 2025: Запорізький національний університет презентував свої можливості та потенціал

Як підтвердити страховий стаж для отримання допомоги з безробіття за кордоном: Уряд надав роз’яснення

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.04.2025

Впродовж доби окупанти завдали 274 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1138-го дня війни