За підтримки Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації та Фонду Конрада Аденауера розпочато тиждень уроків Європи серед учнів 7 класів шкіл Запорізької області. Авторкою ініціативи «Уроки Європи для шкіл України» стала Світлана Бацюкова.
Протягом уроку школярі сьомих класів загальноосвітніх шкіл використовують наявні в них знання з математики, історії, географії, іноземної мови в нових для них умовах. В інтерактивній формі вони здобувають знання про символи, історію, структуру, інституції та традиції ЄС. Тривалість уроку – 2 навчальні години.
– Під час уроків я використовую близько 10 інтерактивних елементів: інтерактивні вікторини, роботу в групах, інтелектуальні змагання, роботу з мапою та навчальними матеріалами, storytelling (мистецтво розповідати історії з метою навчання), перегляд освітніх відео тощо. Це створює середовище, коли діти починають, самі того не помічаючи, досить швидко створювати нове. Саме на нових продуктах та логічному мисленні наголошує реформа «Нова українська школа», – зазначила Світлана Бацюкова.
Цього тижня уроки Європи пройдуть у 12 сільських школах Запорізької області у таких населених пунктах: с. Володимирівське, с. Нове Запоріжжя, смт Більмак, с. Преображенка, м. Пологи, с. Гуляйполе, с. Відрадне, с. Петро-Михайлівка, смт Михайлівка, м. Дніпрорудне, м. Оріхів, с. Роздол.
Охочі можуть приєднатися до ініціативи та зробити запит на проведення уроків Європи у школах за посиланням Уроки Європи для шкіл України.
Довідково.
Щороку українка з досвідом роботи за кордоном Світлана Бацюкова розробляє уроки Європи для школярів в Україні. Відповідний досвід вона здобула в інформаційних центрах ЄС у Люксембурзі та Литві. У рамках своєї волонтерської діяльності Світлана розробила три типи уроків Європи для різних вікових категорій. Йдеться про дітей 8-9 років, 9-10 років і 10-12 років.
Активними учасниками цих уроків стали понад 200 дітей із Сіверськодонецька, Київської області та Києва. Молодші школярі знайомилися з ідеями об’єднаної Європи та символами ЄС за допомогою малювання мапи Євросоюзу, конкурсів, флешмобів, словесних головоломок. Такі активності організували учні та вчителі.
У 2019 році було розроблено новий урок Європи для старших дітей – віком 10-12 років. В ігровій формі вони дізналися про історію ЄС; традиції, що існують в країнах Євросоюзу; отримали знання про органи й структури ЄС та важливі факти про Євросоюз.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю