У виставковому центрі «Козак-Палац» відбувся форум «Жінки. Мир. Безпека», під час якого учасники заходу обговорили результати впровадження резолюції Ради Безпеки ООН 1325.
У заході взяли участь представники Апарату Урядового уповноваженого з гендерної політики; органів місцевої влади; міжнародних і громадських організацій. Участь у заході також взяла начальник відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Дроздова.
Резолюція ООН 1325 була прийнята в 2000 році. Це був перший документ Ради Безпеки ООН, який визнавав важливість участі жінок, особливо на рівні прийняття рішень, в подоланні збройних конфліктів і в мирних переговорах. У ньому також наголошується, що слід враховувати гендерні аспекти в усіх діях з підтримання миру, звертати увагу на особливі потреби і незахищеність жінок і дітей в ході військових конфліктів тощо.
Незважаючи на те, що Резолюцію 1325 прийняли майже 20 років тому, Україна затвердила свій Національний план дії у 2016 році.
На форумі були представлені напрацювання 15 громадських організацій, які увійшли в обласну «Коаліцію 1325». Це, наприклад, проєкт «Жінка − берегиня світу» (благодійний фонд «Все можливо»), метою якого є створення в Мелітополі кризового центру з надання допомоги постраждалим від гендерно обумовленого насильства. Також проєкти «Активізація громадськості та влади для локалізації 1325» (Запорізький благодійний фонд «Єдність за майбутнє»); «Єдність заради безпеки жінок Приазов'я» (ГО «Жінка майбутнього»).
Як зазначила Ольга Дроздова, у Запорізькій області з 2016 року діє план заходів з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», який є чинним донині. Зусилля зосереджені в напрямку протидії домашньому і гендерно зумовленому насильству, а також допомозі постраждалим внаслідок бойових дій на Сході країни.
Національний план дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» завершується у 2020 році. Вже зараз перед громадськими активістами постає необхідність підготовки до написання наступного, аби він був дієвим і відповідав на запити й проблеми реальних людей.
Також на форумі обговорили такі питання: «Жінки у воєнному конфлікті, участь жінок у справі воєнного конфлікту», «Участь жінок у переговорах з приводу миру», «Захист жінок та допомога їм». Крім того, учасники заходу розглянули проблему гендерної нерівності та захисту жінок від домашнього насильства.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю