Соціальна політика України спрямована на попередження та подолання будь-яких проявів насильства. Кожна об’єднана територіальна громада має бути готова до виявлення сімей, де чиниться насильство. Фахівці соціальних служб мають бути ознайомленими з алгоритмами реагування на такі випадки, аби жоден випадок не залишився поза увагою, а жодна дитина не залишилася без допомоги.
Днями у місті Запоріжжя Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» за сприянням Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів навчальний тренінг «Попередження та подолання насильства щодо дітей: координація дій».
Захід реалізовано за сприяння Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в рамках проєкту «Посилення спроможності фахівців у громадах задля подолання насильства щодо дітей на сході України».
За словами організаторів, на меті стояло підвищити спроможності професіоналів, відповідальних за попередження та реагування на випадки насильства щодо дітей.
У заході взяли участь 25 фахівців із соціальної роботи з міста Запоріжжя, Новомиколаївського району, Біленьківської, Більмацької, Водянської, Кирилівської, Новоолександрівської, Приазовської, Степанівської-Першої, Воскресенської, Пологівської, Петро-Михайлівської, Михайлівської, Кам’янсько-Дніпровської, Веселівської та Чернігівської об’єднаних територіальних громад Запорізької області.
У ході навчання були розглянуті наступні теми: сутність явища насильства щодо дітей та вплив насильства на розвиток дитини; психологічні особливості комунікації з дитиною, яка зазнала насильства; особливості нормативно-правового забезпечення попередження та подолання домашнього насильства щодо дітей; сексуальне насильство щодо дитини, як форма домашнього насильства; надання допомоги дитині, яка постраждала від насильства, зокрема сексуального; органи і служби, які входять до кола суб’єктів у сфері подолання та запобігання насильству щодо дітей; специфіка діяльності міжвідомчих мультидисциплінарних команд щодо реагування на випадки домашнього насильства щодо дітей.
Довідково.
За даними Міністерства соціальної політики України, кожна п’ята жінка в Україні стикалася з тією чи іншою формою насильства. Страждають від цього і чоловіки. Протягом минулого року зафіксовано понад 130 тисяч звернень громадян з приводу домашнього насильства, що на 15 % більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. З них 88 % – від жінок, 10 % – від чоловіків. Від дітей надійшло 1055 звернень.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю