Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Евакуація людей з Уханя: відповіді на найпоширеніші запитання

20 лютого 2020 - 15:45

З Уханя евакуйовані 45 українців та 27 іноземних громадян, всі вони почуваються добре. Жодних симптомів гострих респіраторних інфекцій не мають. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. 

Щоб донести до українців максимально об’єктивну та зрозумілу інформацію в Оперативному штабі Уряду з питань запобігання занесенню та поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, підготували відповіді на найбільш поширені запитання. 

Що відбувається зараз?

Літак спецрейсу, що вилетів з аеропорта міста Бориспіль, приземлився у міжнародному аеропорту Харкова. Уряд вжив усіх можливих заходів з дотримання безпеки пасажирів, членів екіпажу, супроводжуючих осіб та працівників аеропортів. 

Де люди зараз?

Евакуйовані громадяни, екіпаж літака та супроводжуючі особи після посадки літака будуть доставлені до медичного центру Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавській області.

Кого саме евакуювали?

Евакуйовано 45 українців. Серед них сім’я з 8-річним сином, молода пара, 20-річні студенти. Крім цього, після 2-тижневої обсервації додому до своїх країн також повернуться 27 іноземців (громадяни Аргентини, Еквадору, Домініканської Республіки, Сальвадору, Коста-Ріки, Чорногорії, Панами та Ізраїлю).

Як відбуватиметься обсервація?

Наразі всі евакуйовані пройдуть обсервацію — це 14-денний термін посиленого медичного спостереження у спеціально відведеному місці. Як евакуйовані, так і персонал забезпечені спеціальними засобами індивідуального захисту. Посилена охорона та цілодобовий нагляд лікарів. 

Усі евакуйовані громадяни, екіпаж та супроводжуючі особи розміщені в індивідуальних приміщеннях із належним рівнем комфорту для проживання. 

Що з персоналом об’єкта?

Персонал, який раніше працював у «Нові Санжари», вивезено з об'єкту. Ніхто з них не контактуватиме з розміщеними в обсервації особами. У складі групи, яка буде розміщена в обсервації, є і лікарі, і медперсонал, і технічні спеціалісти для ґарантування належного перебування і безпеки людей.

 Чи готові медзаклади країни?

Заклади по всій Україні готові за потреби надавати необхідну допомогу. Полтавська та Харківська області забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту, медикаментами. Персонал підготовлений. У закладах є відповідне обладнання та індивідуальні бокси. 

Що буде після обсервації?

 Після обсервації українці, які не матимуть симптомів захворювання, повернуться додому. Іноземні громадяни також повернуться до своїх країн після успішного проходження 14-денної обсервації.

А якщо в когось виявиться підозра коронавірус?

Якщо в когось виявиться підозра на коронавірус, термін перебування всіх інших евакуйованих людей подовжиться ще на 14 днів з моменту ізоляції пацієнта, у якого виявлено підозру на вірус.

Що буде з цим літаком, який здійснив евакуацію?

Літак, який здійснив евакуацію, пройде обробку санітарно-епідеміологічної служби. На літаку замінять також фільтри системи кондиціонування. Після дезінфекції і технічних робіт літак буде готовий до подальшої роботи.

Яка ситуація в Україні? 

У МОЗ наголошують, жодного випадку хвороби, спричиненої коронавірусом в Україні не зареєстровано. У понеділок минуло рівно 14 днів відтоді, як останній прямий регулярний авіарейс із Китаю приземлився в Україні. Інкубаційний період для появи COVID-19 у людей, які були на бортах прямих рейсів, завершено. Українські епідеміологи впродовж інкубаційного періоду зв’язувалися з пасажирами, вони здорові та підстав для хвилювань немає.

Сьогодні, 20 лютого, зловмисниками розповсюджується неправдива інформація про начебто лабораторно підтверджені випадки коронавірусу COVID-19 в Україні. Проте ця інформація не відповідає дійсності і є відвертим фейком та спланованою провокацією.

Міністерство охорони здоров’я просить зберігати спокій, перевіряти інформацію та дотримуватися інформаційної гігієни.

 

За матеріалами Урядового порталу

Читайте також

Задокументувати порушення прав людини на ТОТ: Запорізька влада координує зусилля з Моніторинговою місією ООН

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 415 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області.

Запоріжжя: 1000 днів героїчної боротьби

Шановні підприємці! Проєкт «Діалог влади та бізнесу» триває

Тисяча днів незламності: як у запорізьких школах виховують патріотизм

«З понеділка в Запорізькій області через ворожі обстріли застосовуються графіки погодинних відключень», – речниця ПАТ «Запоріжжяобленерго»

Запоріжжя оговтується після нічної атаки: лікарня та котельні відновлюють роботу, тривають ремонти в приватному секторі

Інформація про аукціон 22.11.2024!

1000 день війни: в Запоріжжі вшанували пам’ять загиблих героїв

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 424 удари по 13 населених пунктах Запорізької області.