Сьогодні, 11 лютого, у Запоріжжі відбулась публічна дискусія «Євромапа України. Де в рейтингу європейської інтеграції областей Запоріжжя?». У заході взяли участь перший заступник директора Центру «Нова Європа» Сергій Солодкий, радниця Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дар’я Гайдай, начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко, представники об’єднаних територіальних громад, політичні експерти, соціологи, представники громадських організацій.
Захід відбувся в рамках програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Центр «Нова Європа» у партнерстві з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції підготував унікальне дослідження «Євромапа України: рейтинг європейської інтеграції областей».
Як відзначив Сергій Солодкий, метою дослідження є активізація процесу європейської інтеграції, підтримка місцевої влади та посилення громадської обізнаності щодо успіхів та викликів у сфері європейської інтеграції на місцевому рівні. «Євромапа» є першим всеохопним дослідженням поступу України на шляху до євроінтеграції. Це рейтинг областей України, складений на основі відповідності до 34 індикаторів у 8 сферах, які найбільш виразно показують динаміку зближення окремих регіонів країни з ЄС.
До трійки лідерів увійшли Львівщина, Волинь та Вінниччина. У Загальному рейтингу Запорізька область посідає 19 місце, проте Запорізька область – серед топ-3 областей, які мають найбільшу кількість проєктів, підтриманих Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку. За кількістю інформаційних кампаній щодо євроінтерграції, проведених у 2014-2019 роках, Запорізька область входить в п’ятірку лідерів. Запорізька область входить у десятку лідерів за індикаторами «участь місцевих університетів у європейській програмі Erasmus+ та інших навчальних програмах».
− Головна мета обласної влади зробити так, щоб Запорізький край активніше інтегрував у Європу. Євроінтеграція має кілька складових, зокрема це економічна та ментальна інтеграція. Раніше українці були не готові сприймати євроінтеграцію як напрям розвитку, для багатьох це було щось далеке та нереальне. Проте сьогодні ситуація вкрай змінилася. Дуже важливо, щоб допомога Європейського Союзу, яка надається Україні, була доступна та відчутна для кожного українця. На сьогодні Європейський інвестиційний банк реалізує у Запорізькій області 31 проєкт на загальну суму близько 992 млн грн. Запорізькі громади бачать, що у них з’являються відремонтовані садки, школи, поліклініки тощо. Території почали планувати якісні інвестиційні проєкти та отримувати кошти на їх реалізацію. На сьогодні для Запоріжжя затверджені проєкти з модернізації громадського транспорту та тепломодернізації будинків, ці проєкти ще необхідно реалізувати. Наша мета – щоб євроінтеграція відчувалася навіть у маленьких селах чи громадах, а не лише у великих містах, − відзначив, підбиваючи підсумки, Артур Бойко.
Також учасники заходу обговорили подальші шляхи співпраці України та Європейського Союзу та, зокрема, подальші процеси євроінтеграції Запорізької області.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю