Станом на 11 лютого 2020 р. у Запорізькій області не зареєстровано жодного підозрілого випадку захворювання на новий коронавірус. Про це повідомили у Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ.
За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні підтверджених випадків захворювання на нову коронавірусну інфекцію не зареєстровано.
Згідно даних Національної комісії з охорони здоров’я Китаю, станом на сьогодні зареєстровано 42638 випадків захворювання на нову коронавірусну інфекцію. За період від початку поширення інфекції видужало 4000 захворілих, 1016 людей померло.
Центр громадського здоров’я МОЗ України 5 лютого отримав перші тест-системи для виявлення коронавірусу (2019-nCoV). Це комплект реагентів для проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з метою визначення нового коронавірусу. Комплект складається з набору реагентів, кожен з яких міститься в окремій місткості визначеного об’єму.
Центр громадського здоров'я підготував відповіді на поширені питання про тест-системи:
В яких лікарнях будуть діагностувати новий коронавірус?
Тест-система знаходиться у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Для дослідження зразки будуть направлятися саме в цю лабораторію.
Через скільки буде результат з лабораторії?
Від моменту отримання зразка лабораторією в середньому необхідно 5-7 годин робочого часу для визначення результату.
Тепер усіх, хто був у Китаї, будуть діагностувати? Де можна пройти ці тести? Чи можна купити самим?
Діагностика буде здійснюватися виключно у випадках, що відповідають епідеміологічному і клінічному визначенню хвороби, зазначених в рекомендаціях ВООЗ. Тестування буде проводити вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України. Купити тест-систему для самостійного користування неможливо.
Це правда, що її вистачить для перевірки тільки 20-30 осіб?
Отримана тест-система та реагенти розраховані на близько 30-ти досліджень, чого цілком достатньо до моменту отримання чергових реагентів. Також лабораторному діагностуванню на коронавірус підлягають лише випадки, які чітко підпадають під критерії ВООЗ як підозрілі.
Як підготуватися до діагностики?
Підготовку пацієнта до діагностики має забезпечити лікар. Усі лікарі отримали настанови та рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо ведення пацієнтів з підозрою на нову коронавірусну інфекцію. Також заклади охорони здоров’я отримали методичні рекомендації щодо забору зразків та транспортування до лабораторії.
Найпоширеніші запитання про новий коронавірус читайте тут.
Щодо профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій. Читайте їх тут.
Джерела з актуальною інформацією щодо випадків захворювання спричинених новим коронавірусом:
Рекомендації ВООЗ для громадськості та професійної спільноти
Сторінка Центру громадського здоров’я України
Офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я України
Офіційний сайт посольства України в Китайській Народній Республіці та в Монголії
За матеріалами Міністерства охорони здоров’я