Міністерство соціальної політики реалізує стратегію деінституалізації, яка має скоротити кількість дітей-сиріт в інтернатах і спрямована на підтримку сім’ї, створення умов для виховання дітей у сім’ї або середовищі, максимально наближеному до сімейного. Однією із вагомих складових діяльності у цьому напрямку є посилення фінансової підтримки інтересів сімей з дітьми. Про це заявила Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.
− Наша мета − щоб кожна дитина виховувалась у сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних. Уже з 2020 року збільшено виплати на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях і в сім’ях патронатних вихователів з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів. В абсолютних цифрах це збільшення виплат мінімум на 1100 грн на місяць. У випадках стосовно дітей з інвалідністю збільшення відбулось із 2 до 3,5 прожиткових мінімумів, що дорівнює майже 3 тисяч грн на місяць, – підкреслила Юлія Соколовська.
У 2020 році Уряд збільшив також розмір грошового забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам із 70% до 100% від прожиткового мінімуму. У грошовому еквіваленті це додатково 630 грн на місяць.
Також значна увага приділяється програмам забезпечення житлом дітей-сиріт та осіб з їх числа.
− Зокрема, у минулому році завдяки спільним зусиллям Уряду і місцевої влади ми закупили майже вдвічі більше житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Якщо у 2018 році було придбано 829 квартир, то у 2019 році нам вдалося цей показник збільшити до 1971 квартири, – відзначила Міністр.
За даними Служби у справах дітей облдержадміністрації, на сьогодні у Запорізькій області нову родину знайшли понад 3200 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2019 році створено шість дитячих будинків сімейного типу та сім прийомних сімей.
За матеріалами Урядового порталу