Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Вчасне виявлення соціальних хвороб скоротить шлях лікування

20 лютого 2009 - 09:24

Відбулося засідання координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при облдержадміністрації за участю представників державних структур і неурядових організацій.

Учасники зібрання обговорили особливості проведення флюорографічного обстеження осіб з груп медичного та соціального ризику, діагностування туберкульозу у дітей, про організацію консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію населення області, а також стан захворюваності на венеричні хвороби серед осіб соціально-негативної поведінки.

У доповіді головний позаштатний фтизіатр управління охорони здоров'я облдержадміністрації Олександр Ахтирський зазначив, що захворюваність на туберкульоз в області у 2008 році у порівнянні з 2007 знизилась на 10,3%, але при цьому перевищує загальноукраїнський показник.

Із 47 тисяч асоціальних осіб, які стоять на обліку, обстежено 89,9 %. Це вдалося зробити за допомогою Програми гарячого харчування бездомних, яка діє в області вже три роки.

Проблематичним залишається стан виявлення захворюваності на туберкульоз у дітей. Через подорожчання препарату туберкулін у чотири рази виникла проблема у проведенні проби Манту, яка дозволяє виявити від 43 % до 52 % дітей, що захворіли.

Крім того, присутні були одностайні в думці, що в області треба відпрацювати систему звітності лікувально-профілактичних закладів про проведення обстежень за допомогою швидких тестів, які дозволяють вчасно виявляти ВІЛ-інфікованих.

Відповідальне ставлення до свого здоров'я, вчасне виявлення перших ознак туберкульозу, венеричних захворювань, ВІЛ-інфекції або СНІДу значно полегшить шлях лікування, знову і знову твердять працівники медичної сфери.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Ініціатива Президента України Bring Kids Back UA працює: ще 4 українських дітей вдалося врятувати з ТОТ

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.03.2025

Впродовж доби окупанти завдали 310 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1115-го дня війни

10 років добрих справ: ювілей благодійного фонду «Карітас Запоріжжя»

«Діалог влади та бізнесу»: підтримка аграріїв в умовах війни

«Діалог влади та бізнесу»: підтримка аграріїв в умовах війни

Захистять від уламків та вибухової хвилі: у Запоріжжі встановили 17 залізобетонних конструкцій для захисту населення

«Місто Героїв. Маріуполь»: в Запоріжжі погасили нову марку від Укрпошти

У Запоріжжі пропонують в оренду нежитлові приміщення державної власності

Підприємці Запоріжжя та області!

Кулінарний хаб у Запоріжжі: сучасна освіта для кухарів та реформа шкільного харчування