Про це журналістам заявив заступник голови облдержадміністрації Олександр Сін, коментуючи ситуацію на продовольчому ринку.
- Після того, як обласна виконавча влада взяла цінову ситуацію на продукти харчування під жорсткий контроль, коли робота з торговельниками набула системного характеру, організовано пройшли ярмарки з продажу сільгосппродукції місцевих товаровиробників, ціни значно понизились, - зазначив Олександр Сін.
На підтвердження сказаного посадовець навів дані державної інспекції з контролю за цінами - у першій декаді лютого зафіксовано індекс зростання цін на продукти харчування у нашому регіоні на рівні 0,1%. Це у 12 разів менше середньоукраїнського показника. Індекс цін на промислову продукцію теж менший, ніж в середньому в країні.
Зниження цін спостерігається численні групи товарів. Занепокоєння викликає лише хлібобулочна продукція. Тут підвищення вартості має об'єктивні причини. Адже відомо, що подорожчав газ, зерно 3-4 класу і відсотки на кредит, який пекарів змушує брати саме життя.
За словами О. Сіна облдержадміністрація планує найближчим часом провести з ними зустріч, щоб вислухати їхні пропозиції і знайти порозуміння.
Об'єктивний характер має і подорожчання вершкового масла та молочних продуктів. Дефіцит зумовлений відсутністю сировини, тобто самого молока. Тваринницька галузь регіону і країни в цілому просто не може задовольнити потреби споживачів. Хоча, на переконання керівництва регіону, є тут і кон"юнктурний фактор. Українська молочна продукція прямує за кордон, адже курс долара росте, а отже дає більший прибуток. На жаль, не виробникам, а посередникам.
Ярмарки, як індикатор цін, відтепер обласна виконавча влада буде організовувати щомісяця. Та й самі аграрії виявляють зацікавленість. Якщо у січні місцеві сільгоспвиробники відправили до міст регіону 63 автомашини продукції, то у лютому - вже 105. Бажають працювати без посередників і підприємства переробної галузі.
Управління у справах преси та інформації