Реєстрація на цьогорічну сертифікацію вчителів початкових класів розпочнеться 15 січня. МОН оприлюднило відповідний наказ. Подати документи можна буде до 31 січня.
У пілотній сертифікації-2020 можуть взяти участь лише вчителі початкових класів. Цього року пройти її зможуть до 2000 педагогів.
− Ми вдячні всім вчителям, які взяли участь у пілотній сертифікації минулого року – без нашого спільного досвіду ми не мали б даних, які сьогодні дозволяють нам удосконалювати сертифікацію. Зокрема, на основі першого пілоту було прийнято рішення змінити порядок етапів і встановити відсіювання після кожного з них. Крім цього, цього року ми збільшили ліміт кількості учасників удвічі – тепер ще більше вчителів мають можливість отримати сертифікат, а з ним – доплату 20% до зарплатні та зарахування атестації, – зазначила Міністр освіти та науки Ганна Новосад.
Щоб охопити всі регіони України, МОН визначило максимальний обсяг заяв, які можуть подати вчителі від кожної з областей. Так, учителі Запорізької області зможуть подати 77 заяв для проходження сертифікації у 2020 році. З відповідним наказом можна ознайомитись за посиланням.
Сертифікація-2020 відбуватиметься за новим порядком. Першим етапом буде незалежне тестування – «ЗНО для вчителів». Наступним – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності. Останнім етапом стане вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації.
Однією із важливих цьогорічних відмінностей у порівнянні з пілотною сертифікацією 2019 року стане відсіювання учасників після кожного з етапів. Також, як і раніше, педагог може добровільно відмовитис від сертифікації на будь-якому її етапі.
Зареєструватись на сертифікацію можуть учителі, які мають педагогічний стаж не менше двох років та на момент реєстрації працюють за місцем роботи та на посадах, які вказують під час реєстрації. З детальною інформацією щодо реєстрації можна ознайомитися на сайті МОН.
Довідково
Перша пілотна сертифікація вчителів початкової школи відбулася впродовж 2019 року – для її проходження зареєструвались 857 учителів. Успішно пройшли сертифікацію 705 педагогів.
Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації. Сертифікат дійсний три роки.
Передбачається, що в майбутньому, з розвитком реформи НУШ, сертифікація замінить атестацію педагогів.
За матеріалами Міністерства освіти і науки України