Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В області збільшуються площі зрошуваних земель

24 січня 2009 - 13:30

Запорізький облводгосп підбив підсумки своєї роботи  у 2008 році.    

На утриманні підприємства знаходяться основні фонди на суму  860,2 млн. грн.  До їх складу входять 233 насосні станції.; 479 км магістральних каналів; 199 км магістральних трубопроводів; 25 експлуатаційних дільниць; 10 адміністративних баз з загальною чисельністю 2001  працівник.

 На експлуатацію та утримання міжгосподарських об’єктів  у 2008 році облводгосп профінансовано з держбюджету на суму 41,9 млн. грн.        

Внесено податків до державного бюджету  0,8 млн. грн., до місцевого бюджету – 3,05 млн. грн.

Виконано капітальних та поточних ремонтів  на 1,6 млн. грн.

У поливному сезоні звітного року в області полито 41,8 тис. га  сільгоспугідь (всього в області 240 тис.га зрошуваних земель), виконано 133,1 тис. гектарополивів; подано води на зрошення  72,4 млн. м3,  у тому числі   8,9 млн. м3 –  у Херсонську область.   Вартість наданих послуг з подачі води  водокористувачам склала 15,5 млн. грн. у т.ч. вартість електроенергії -  10,78  млн. грн.

 Найкраще використання зрошувальних систем  у Мелітопольському районі –  47%,   Якимівському – 38%,  Токмацькому –  23%.

 Незважаючи на зменшення використання зрошуваних земель в області у порівнянні з поливами двадцятирічної давнини, кількість водокористувачів значно збільшилась у зв’язку з реформуванням АПК.

Так,  протягом поливного періоду 2008 року управліннями облводгоспу виконувалась подача води на зрошення 447 водокористувачам – підприємствам, садово-городнім товариствам та жителям  сіл області.

Найбільше водокористувачів отримують воду від  Вільнянського міжрайонного управління водного господарства (37% від загальної кількості по облводгоспу),  Придніпровського  (18%), Мелітопольського   (15%). 

Починаючи з 2003 року облводгосп разом з АПК проводить  роз’яснювальну  роботу щодо переваги зрошуваного землеробства і надає допомогу сільгоспвиробникам в отриманні  з держбюджету компенсації за витрачену  електроенергію на полив.

За 5 років ними отримано 12,7 млн. грн., у т.ч. у 2008 році - 4,48 млн. грн.

З кожним роком нарощуються площі поливу. До області залучаються іноземні інвестори і відповідно до цього збільшується придбання дощувальної техніки, проводиться робота по відновленню занедбаних площ поливу, у тому числі і краплинного зрошення (на теперішній час в області нараховується майже 4 тис.га краплинного зрошення).

На запорізьку землю прийшли такі інвестори як Таврійська  філія ЗАТ НВА "Райз-Агро", ТОВ "Фрідом Фарм Терра" та інші.  Вони вклали і продовжують вкладати значні кошти  у відновлення зрошувальних систем у ряді районів області.

Так,  протягом року у Мелітопольському районі відновлено 180 га (ТОВ «Агройл»);  100 га у Михайлівському районі (агрофірма «Бурчак») та 400 га  у Токмацькому районі (фермерське господарств «Ранок»).  Всього за 2002-2008 рр. відновлено 9454 га.

На відновлення внутрішньогосподарської мережі та придбання дощувальної техніки використано 4 млн. грн.

За період з 2004 року по 2008 рік  проведено енергоаудит на 115 насосних станціях. На підставі проведених енергетичних обстежень щорічно розробляються заходи з енергозбереження. Від їх впровадження за 2008 рік отримано економічний ефект на суму 7,4 млн. грн.

Використання електроенергії на власні потреби з 2003 року зменшилося на 48%, а в 2008 році відносно  2007 року зменшення становить 27%.

Велика робота проведена по впровадженню мобільного зв'язку. За рахунок цього було списано 109,1 км застарілих ліній зв'язку, а економічний ефект склав 420 тис. грн.

Лабораторія  моніторингу вод і грунтів гідрогеолого-меліоративної експедиції облводгоспу   у   грудні 2008 рок вже втретє отримала свідоцтво про атестацію на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду і має право на проведення хіманалізів води по 29 показниках, грунту - по 25  та води дистильованої - по 13.

 Управління облводгоспу здійснюють постійну експлуатацію та забезпечують безпечне функціонування водогосподарських споруд,  які  забезпечують захист  сільськогосподарських угідь та сільських населених пунктів під час повеней і паводків.

Міжгосподарські об’єкти, які знаходяться на балансі підвідомчих управлінь облводгоспу,  здійснюють захист 25 населених пунктів у 6 районах  та 27 тис.га території області. У 2008 році відведено  майже 1 млн. м3 дренажної води.

За останні роки експлуатації сталеві трубопроводи все частіше виходять з ладу внаслідок інтенсивної корозії металу. У Запорізькому облводгоспі з 1997 року почали використовувати мобільний ізоляційний комплекс для очищення й облицювання цементно-піщаним розчином внутрішньої поверхні сталевих трубопроводів у польових  умовах безтраншейним методом. Завдяки такому методу Якимівське МУВГ у 2008 році відновили 681 м трубопроводів.

У 2008 році на виконання природоохоронних заходів облводгосп   профінансовано з державного бюджету на суму 8638,7  тис. грн. За  цей період виконано  роботи з захисту від руйнування берега Каховського водосховища в с. Балки Василівського району (0,53 км на суму 3135,5 тис.грн., з розчищення Східного магістрального колектора у Кам’янсько-Дніпровському районі (85 тис.грн), ремонт дюкера на ПК 359 каналу Р-3 Північно-Рогачикської зрошувальної системи Веселівського району обійшовся у     250  тис.грн. тощо.

Крім того, за 2008 рік  з державного   бюджету профінансовано роботи по об’єктах водопостачання на суму 5600 тис.грн. а саме:  збудовано 4,9 км водопроводів питної води на с. Новогородківку  Мелітопольського району (950 тис.грн.), завдяки яким питну воду отримало три села з населенням 2,2 жителів; прокладено водовід питної води від с. Вовчанське до сіл Давидівка, Андріївка Якимівського району довжиною 14,722 км, де освоєно 4610 тис.грн.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

До уваги бізнесу Запорізької області!

Ворожий обстріл Запоріжжя КАБами: зруйнований багатоквартирний будинок, пошкоджені приватні будинки, понівечений онкодиспансер

На приватизаційні аукціони виставлені нежитлові приміщення державної форми власності, розташовані у центральній частині Запоріжжя

Засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність»: представники правоохоронних органів доповіли про перебіг досудових розслідувань

Реконструкція одного з найпотужніших медзакладів Запоріжжя набирає обертів: створюють комфортні умови для пацієнтів та лікарів

До уваги автоперевізників!

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 299 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 987-го дня війни

Енергоефектині ОСББ: як багатоповерхівки готуються до зими

До зими – під новим дахом: в Запоріжжі активно відновлюють будинки, пошкоджені ворожими КАБами

Простір єднання та допомоги: у Запоріжжі відкрився новий ветеранський простір «Рубікон Hub»