Незважаючи на осінньо-зимову заборону на лов риби та інших водних біоресурсів на зимувальних ямах у внутрішніх водоймах та водоймах спеціальних товарних рибних господарств, браконьєри продовжують завдавати шкоду водним біоресурсам.
За інформацією Запорізького рибоохоронного патруля, у період з 1 по 30 листопада рибпатрульні вилучили у правопорушників 63 заборонені знаряддя лову та 765 кг незаконно добутих водних біоресурсів. Збитки, нанесені рибному господарству внаслідок незаконно вилову, становлять 50 862 грн.
Наприклад, 1 листопада під час рибоохоронного рейду зафіксувано порушення правил промислового рибальства однією з рибодобувних організацій регіону. Так, в акваторії Каховського водосховища, поблизу с. Благовіщенка Кам’янсько-Дніпровського району відповідальний за лов здійснював рибний промисел на ділянці для любительського рибальства. Улов рибодобувної організації становив 41 кг риби. Відповідно до методики розрахунку збитку, нанесеного рибному господарству внаслідок незаконного промислу, шкода становить 9 314 грн. За фактом порушення правил рибальства складено протокол відповідно до ч. 3 ст. 85 КУпАП.
Крім цього, 5 листопада на трасі Харків-Сімферополь (417 км пост поліції) державні інспектори Запорізького рибоохоронного патруля спільно з працівниками поліції зупинили автомобіль. Під час огляду транспортного засобу в ньому було виявлено свіжу рибу карась загальною вагою 200 кг. Документів, що посвідчують законність придбання риби, чи сертифікат якості водій надати не зміг. У зв’язку з цим на чоловіка складено протокол про адміністративне порушення за ст. 88-1 КУпАП. Санкція статті передбачає накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
А 30 листопада в акваторії Каховського водосховища, поблизу смт Кушугум Запорізького району державні інспектори виявили громадянина, який здійснював незаконний вилов риби сіткою в брід. У такий спосіб правопорушник добув 8 кг риби. Збиток становить 4 352 грн. За фактом грубого порушення правил рибальства складено протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Знаряддя, засоби вчинення правопорушення та незаконно виловлені водні біоресурси вилучені до рішення суду.
Рибалкам нагадують, щороку на водоймах вводиться заборона на любительський і промисловий лов риби та раків на зимувальних ямах. Заборона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2020 року.
Довідково.
Запорізький рибоохоронний патруль нагадує, що у разі виявлення порушень правил рибальства чи порядку реалізації водних біоресурсів, прохання повідомляти на «гарячу лінію» (067) 622-04-66.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю