Голова обласної державної адміністрації Олександр Старух зустрівся з представниками первинних, районних та обласних профспілкових організацій області. Зустріч була присвячена пошуку нових шляхів співпраці та виробленню більш ефективних механізмів взаємодії влади і профспілок у питанні захисту прав трудівників. У заході також взяли участь заступники голови ОДА Олександр Сін й Микола Фролов, голова обласної ради профспілок Віктор Сластьон.
Керівники виконавчої влади поінформували присутніх про хід виконання плану антикризових заходів по Запорізькій області на 2008-2009 роки та взаємодію з профспілковими організаціями щодо їх виконання.
Наш регіон став одним з перших в Україні, де була утворена робоча група з питань мінімізації наслідків економічної кризи та розроблений і затверджений відповідний регіональний план антикризових заходів.
Цей документ, що є результатом спільної роботи місцевої виконавчої та представницької влад, підприємців та профспілок, містить 62 пропозиції, які були направлені до центральних органів влади. 10 з них враховані у відповідних постановах чи законопроектах.
Знайшли своє відображення у регіональному плані антикризових заходів і вимоги заяви Запорізької обласної ради профспілок «Про недопущення погіршення соціально-економічного стану працівників в умовах фінансово-економічної кризи», прийнятої на мітингу трудящих 17 грудня минулого року. Зокрема, передбачено створення робочої групи за участю представників обласної федерації роботодавців та обласної ради профспілок, які будуть проводити спільну роботу з власниками та керівниками підприємств, установ та організацій області щодо дотримання вимог у питанні оплати праці.
На думку Олександра Старуха, зараз важливим напрямком діяльності профспілкових організацій є перегляд колективних договорів на предмет відповідності їх положень чинному законодавству.
- Сьогодні завдання захисту прав трудівників набуває особливої актуальності, – звернувся керівник регіону до профспілкового активу. У цьому питанні ви маєте тісніше співпрацювати і з владою, і з роботодавцями, йти назустріч один одному.
Вирішенню цього завдання має сприяти й коригування Регіональної угоди між обласною владою, профспілками та роботодавцями на 2007-2009 роки відповідно до соціально-економічної ситуації в області, що за останні кілька місяців істотно змінилася.
Серед інших питань, що хвилювали представників профспілок, – і зростання кількості безробітних або таких, що працюють на умовах неповної зайнятості, і соціальні гарантії трудящим, і перспективи розвитку в умовах обмеженого фінансування у 2009 році.
Охарактеризувавши бюджет-2009 як «бюджет виживання», Олександр Старух наголосив, що наразі найголовнішим завданням у цьому плані є забезпечення повного фінансування усіх захищених статей бюджету – перш за все, на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ.
- На жаль, у самому бюджеті-2009 вже закладена ситуація із невиплатою заробітної плати бюджетникам через кілька місяців. Безперечно, такий бюджет вимагає коригування, і облдержадміністрація вже внесла пропозиції щодо збільшення видатків на захищені статті на 13%, - повідомив очільник регіону.
На завершення керівництво обласної виконавчої влади висловило готовність проводити подібні зустрічі з представниками профспілкових організацій на регулярній основі.
Управління у справах преси та інформації