До Дня Гідності та Свободи у м. Пологи урочисто відкрито пам’ятні знаки видатним землякам - Герою Небесної Сотні Максиму Горошишину (1989-2014) та старщому матросу Військово-морських сил України Артему Корнєву (1991-2014). Вклонитися пам’яті воїнів світла прийшли мати Максима Раїса та брат Артема Дмитро, голова райдержадміністрації Артур Крупський, міський голова Юрій Коноваленко, ветерани антитерористичної операції, волонтери Української армії, учні та студенти.
Максим Горошишин народився у с. Басань Пологівського району, мав трьох сестер та чотирьох братів. Родина жила у скруті, хлопець навчався у Токмацькому інтернаті, але постійно бував удома, допомагав мамі. Він гарно малював, видавав шкільні стінгазети, мріяв стати дизайнером та започаткувати власну справу.
Останні роки родина Горошишиних проживала в с. Грушківка Кам’янського району Черкаської області, а Максим працював у столиці. Односельці згадують його як турботливу та працьовиту людину з гострим відчуттям справедливості. З перших днів Майдану чоловік поринув у вир революційних подій, допомагав зводити наметове містечко та барикади. У січні 2014 року під час боїв з «Беркутом» на вул. Грушевського Максим отримав тяжке отруєння сльозогінним газом. Лікарі діагностували загострену форму пневмонії. На жаль, врятувати героя медикам не вдалося. 19 лютого 2014 року Максим Горошишин пішов із життя. Героя Небесної Сотні поховали у Грушківці, де на його честь назвали вулицю.
Подвиг земляка-майданівця повторив Артем Корнєв, який народився у с.Розівка Чернігівського району. Згодом родина переїхала на Пологівщину, де він у 2008 році закінчив школу. Набувши фах залізничника у Мелітопольському ліцеї, хлопець за контрактом пішов до 1-го окремого батальйону морської піхоти у Феодосії. Після російської окупації Криму Артем залишився вірним військовій присязі та перебрався до Миколаєва. З перших днів російської агресії відправився на Донбас. 28 жовтня 2014 року у бою під с. Талаківка на Донеччині Артем отримав важкі поранення та помер у маріупольській лікарні. На честь героя у Пологах названо вулицю та встановлено меморіальну дошку на його рідній школі.
Світлу пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю