За січень-серпень 2019 року, після скасування мораторію на проведення перевірок малих і середніх підприємств, обсяг інспекційного навантаження на суб’єктів господарювання виріс. Тільки Інспекційний портал поповнився записами про понад 117 тисяч планових перевірок та понад 30 тисяч позапланових. Проте представники Державної регуляторної служби вважають, що бізнес не має боятися перевірок. Для цього реформу системи державного нагляду потрібно спрямувати на те, щоб контролюючі органи перетворилися на консультантів для підприємців.
Щоб допомогти підприємцям, програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (Програма USAID КЕУ) вирішила підтримати серію публічних заходів та обговорити шляхи покращення ситуації щодо здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності.
У цих рамках відбувся семінар «Перевірки бізнесу: основні виклики після завершення мораторію» за участю регіональної ради підприємців, представників бізнесу, експертів та громадських активістів. Присутні обговорили, що змінилося для малого та середнього бізнесу після завершення мораторію на перевірки, від яких порушень та з боку яких контролюючих органів потерпає бізнес, яку користь представникам бізнесу дає співпраця з бізнес-асоціаціями при проходженні перевірок.
Захід відбувся в межах Сезону підприємництва, організованого Державною регуляторною службою України, Програмою USAID, Радою бізнес-омбудсмена за підтримки Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю