Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Для розвитку туризму презентовано унікальні етнооб’єкти Вільнянського району

12 листопада 2019 - 14:32

Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації провів черговий інформаційний етнотур «Туристичні етнооб’єкти Вільнянського району».

Його учасники  ознайомилися з краєвидами навколо річки Вільнянка. У східній частині села Дерезовка знаходиться Вільнянський водоспад. Висота штучного водоспаду, що виник у результаті спорудження дамби, становить 4,5 метра. Але матеріалом для  будівництва послужив натуральний камінь, тому рукотворний водоспад має абсолютно природний вигляд. Трохи нижче за течією річки утворився ще один водоспад висотою  один метр.

Гостинний Вільнянськ зустрічає гостей затишною атмосферою невеличкого міста, цікавими спорудами залізничного вокзалу, церкви, нових торгових комплексів.

У Вільнянському районному краєзнавчому музеї відвідувачів зустрічає старовинна половецька «баба». В музеї, який створювали й наповнювали ентузіасти своєї справи  протягом кількох поколінь, зібрано цікаві експонати з найдавніших часів.  Під містом Вільнянськ з боку Запоріжжя є могильник дніпро-донецької культури маріупольського типу. В межах міста розташовані два курганних могильники епохи міді та бронзи. 

Поштовх промисловому розвитку Вільнянська надали прокладення залізниці та діяльність німецьких колоністів. Історії родин Классена та Нейфельда переплелися з історіями жителів навколишніх невеличких сіл. Так, в останній чверті XIX ст.  почав діяти чавуноливарний механічний завод з виробництва сільськогосподарських машин: молотарок (молотилок) на кінській тязі, бункерів, плугів тощо.

Як розповіла директорка музею Тетяна Гриценко, крім екскурсійної діяльності музей проводить науково-популяризаторську роботу, організовує масові заходи, влаштовує виставки. Вільнянський районний краєзнавчий музей має сім експозиційних залів, у яких знайшли відображення й відновлено сторінки місцевої історії.

Цікава й сама історія створення краєзнавчого музею. Його було відкрито 1971 року в невеличкому будинку загальною площею 74 кв. м. У 1985 році для музею було відведено більше приміщення. Загальна площа будівлі – 240 кв. м. Пам'ятна дошка на Вільнянському музеї вшановує пам'ять Якова Новицького.

У селі Геленджик учасники інфотуру ознайомилися з об’єктами етнотуризму «Історично-туристичного комплексу «Етносело»: садибою зеленого туризму «Дивосвіт», садибою «Гостинний двір для маломобільних» садибою «Гостинний будиночок», садибою «Парк етнічних культур». Комплекс «Етносело» - це пілотний проект в моделі відродження сіл України, який за підтримки обласної влади реалізує Запорізька обласна громадська організація «Дивосвіт».

Як розповіла керівниця  ЗОГО «Дивосвіт» Інесса Носенко, щороку тут проводяться виїзні заходи, свята та фестивалі, часто – за участю іноземних волонтерів. Етносело «Дивосвіт» у Геленджику – це місце для любителів зеленого туризму, в якому можна повною мірою відчути себе близьким до природи і побачити етнічну культуру Запорізького краю. Тут проводять майстер-класи із землеробства, покосу, в’язання снопів, гончарної справи, вишивки, кулінарії, ткацтва та плетіння. Гостей вчать, як дати нове життя старим речам, щоб мінімізувати накопичення сміття. У селі можна зняти номер для комфортного перебування на кілька днів. Крім цього, відвідувачам комплексу пропонують альтанки та мангали для  відпочинку на свіжому повітрі. Тут також проводять квести, екскурсії, відбуваються святкові програми багатьох національно-культурних товариств.

Учасники інфотуру взяли участь у майстер-класах – плели тини з лози та дах з осоки, прикрашали триптих у стилі Марка Шагала.

Етнотур ще раз продемонстрував, що Вільнянський район, як і вся територія Запорізької області, має великий туристичний потенціал. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

В Запорізькій області розширили програми допомоги постраждалим від ворожих обстрілів

Норвезька делегація відвідала Запоріжжя: увага міжнародних партнерів прикута до зруйнованих ворогом будинків

В Запоріжжі відзначили кращих молодих науковців 2024 року

До Міжнародного дня студента відбувся цікавий нетворкінг

Програма Фонду енергоефективності «ГрінДІМ»: ще більше можливостей для ОСББ та ЖБК

«Національний кешбек»: запоріжці обирають українське

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 17.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 392 удари по 11 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 997-го дня війни

Власники рахують збитки: внаслідок ворожої атаки дронами Запоріжжя пошкоджено об’єкти торгівлі

Голова Запорізької ОДА Іван Федоров зустрівся із мешканцями зруйнованого будинку по Запорізькій, 2-А

У Запоріжжі відзначили кращих студентів області 2024 року