Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) проводить дводенний тренінг «Посилення ефективності міжсекторального реагування та взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі». Захід має на меті зміцнення потенціалу міжвідомчої взаємодії у питаннях профілактики та протидії насильству за ознакою статі та домашньому насильству, налагодження механізму надання допомоги постраждалим особам.
Проект UNFPA, спрямований на посилення системи запобігання та протидії насильству щодо жінок на національному і місцевому рівнях шляхом забезпечення доступності якісних послуг для постраждалих від насильства, реалізується з 2016 року.
У заході взяли участь члени обласної міжсекторальної координаційної робочої групи з питань попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статі; уповноважені представники служб у справах дітей; підрозділів Національної поліції; представники органів управління освітою; охорони здоров’я; обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; громадських об’єднань.
Програма тренінгу включала інтерактивну презентацію, розв’язання практичних вправ, керовану дискусію, обмін досвідом учасників у практичній протидії домашньому насильству; огляд змін у законодавстві з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі тощо.
Також було розглянуто алгоритм дій з координації надання допомоги у випадку насильства, міжнародні стандарти і рекомендації щодо ефективного реагування та запобігання насильству за ознакою статі. Учасникам було презентовано спільний план дій щодо посилення міжсекторального реагування та координації дій на місцевому рівні, ролі міжвідомчої співпраці.
Лише за офіційними даними у Запорізькій області минулого року постраждали від домашнього насильства 3980 осіб, протягом 9 місяців 2019 року - 2684 особи. Переважна більшість постраждалих - 90% - це жінки.
Таким постраждалим надає допомогу Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги, який створено за кошти обласного бюджету. За 9 місяців 2019 року послуги у центрі отримали 42 особи, з них 18 дітей.
Завдяки співпраці влади та громадських організацій та за підтримки Фонду ООН та GIZ в області діють кризові установи для жінок, які постраждали від домашнього насильства, в м. Бердянськ та м. Мелітополь.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю