З нагоди святкування 131-ї річниці від дня народження ватажка повстанського руху на Півдні України Нестора Махна в м. Гуляйполе відбувся ХІ обласний фестиваль народного мистецтва «Вольниця».
Захід традиційно організували Гуляйпільська міська рада, Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації та обласний методичний центр культури і мистецтва.
Фестиваль на честь легендарного отамана Нестора Махна тривав два дні у культурно-спортивному комплексі «Сучасник». У перший день виступили дитячі колективи, наступного дня долучилися дорослі колективи. Загалом на фестивалі виступив 81 колектив із міст Бердянська та Токмака, Більмацького, Василівського, Вільнянського, Кам’янсько-Дніпровського, Новомиколаївського, Оріхівського, Чернігівського, Пологівського і Гуляйпільського районів.
Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко привітав учасників та гостей свята.
– Гуляйпільщина завжди виступала локомотивом суспільно-політичних змін. Сто років тому саме тут, уперше в Україні, постала на практиці ідея місцевих синдикатів як альтернатива вертикально інтегрованій державній владі. І саме зараз цю ідею ми втілюємо в реформі децентралізації. Тому цілком логічно, що саме місто Гуляйполе стало сьогодні центром такого потужного фестивалю місцевих громад області, участь у якому беруть понад 80 колективів. Фестиваль проводиться з метою збереження та розвитку української національної духовності, патріотичного виховання молоді, пізнання історичного минулого, відродження і популяризації українського народного мистецтва, – зазначив посадовець.
У фоє культурно-спортивного комплексу відбулися виставка-інсталяція «Край, де гуляли тарпани», креативна виставка «Куточок маленького українця», виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Шедеври Гуляйполя» та виставка-ярмарок краєзнавчої літератури «Хранителі історії Гуляйпільщини».
За підсумками фестивалю народного мистецтва «Вольниця» визначено переможців у номінаціях:
«Хореографічні колективи», «Розмовний жанр», «Вокальні гурти, ансамблі», «Інструментальні ансамблі, оркестри народних інструментів, малі інструментальні форми», «Фольклорні колективи», «Хорові колективи».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю