Про це повідомив під час брифінгу Перший заступник Глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак. «Президент підписав закон про державний бюджет на 2009 рік», - сказав він.
Олександр Шлапак пояснив, що в основі такого кроку Глави держави - розуміння необхідності мати прийнятий закон про бюджет на початок року. «Головний мотив підписання Президентом закону про державний бюджет полягав у тому, що, не підписавши цей закон, ми отримуємо серйозні проблеми вже у січні з фінансуванням основних соціальних виплат», - сказав він.
Водночас Віктор Ющенко висловлює низку зауважень до цього документу, який є одним із найпроблемніших, найскладніших бюджетів за останні 10 років. Зокрема, йдеться про макроекономічну базу, на основі якої розрахований бюджет.
«Зростання ВВП, яке заплановано на 2009 рік у розмірі 0,4%, є більше бажаним, ніж реальним», - переконаний Олександр Шлапак.
Внаслідок цього сумнівними виглядають орієнтовно 20 мільярдів гривень доходів бюджету. «Вони носять більш віртуальний характер, ніж реальний», - сказав він.
Також не було прийнято низку законопроектів, які мали збільшити доходність бюджету, котрі в основному стосуються ставок податків.
Крім того, Президент має зауваження до фінансування дефіциту бюджету та обслуговування зовнішнього боргу, який збільшується на 103 мільярди гривень.
Внутрішні запозичення у розмірі 70 мільярдів гривень також не є можливим здійснити протягом 2009 року, переконаний Олександр Шлапак. Він також вказав на значний ризик у фінансуванні соціальних статей бюджету. «Як бюджет 2008 року, так і бюджет 2009 року не враховує реального розміру прожиткового мінімуму», - вважає він.
Пенсійний фонд не збалансовано на 13,1 млрд. гривень за оптимістичним прогнозом.
Олександр Шлапак також нагадав про програму виплати втрачених заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР, відповідно до якої у 2008 році не всі отримали гроші і наступного року ця обіцянка не буде здійснена.
«Це є ще одне підтвердження того, як популізм на сьогодні розриває систему державних фінансів і як влада втрачає авторитет, коли приймає подібного роду непродумані рішення», - прокоментував Олександр Шлапак.
Він також передав зауваження Глави держави до інвестиційної складової бюджету, зокрема те, що фактично всі інвестиційні кошти переведені до Стабілізаційного фонду. «Чим нівельована сама ідеологія Стабілізаційного фонду», - оцінив Олександр Шлапак.
Крім того, Президент має зауваження до фінансування оборонної політики, малого і середнього бізнесу, житлових програм, а також компанії НАК «Нафтогаз України».
За матеріалами прес-служби Президента України