Скарбниця Запорізького обласного художнього музею зберігає близько ста розписів народної художниці, отриманих з її рук.
Марія Приймаченко (1908-1997) – одна з найвідоміших „наївних” народних художників України. Заслужений діяч мистецтв, лауреат Державної премії ім. Т.Г. Шевченка, яку вона отримала за цикл розписів під назвою „Людям на радість” (1966). Мистецтво Приймаченко – явище самобутнє, неповторне, як у кожного з великих митців. Перед нею схиляв голову за його власним висловом навіть Пабло Пікассо.
У Всесвітній енциклопедії наївного малярства геніальна українка представлена як зірка першої величини. Це святе ім’я української жінки з тихого поліського села Болотня на Київщині знане в усьому світі. Ще у 1937 році на Всесвітній виставці у Парижі Марія Приймаченко здобула Золоту медаль. А згодом своїми дивовижними творами вона полонила весь світ.
Марія Приймаченко малювала квіти, звірів і птахів, людей і природу. Її малярська манера ні на чию не схожа. Художниця створювала власний, символічний Всесвіт, вражаючий своєю незбагненністю. Її „звірина серія” унікальна і не має аналогів у світовому мистецтві. Самобутні декоративні композиції, сміливе поєднання барв, прекрасний ефектний колорит створюють емоційний, фантастично-казковий неповторний „приймаченківський світ”.
Управлінні у справах преси та інформації