Відбулася експертна місія для розробки практичного плану подальшого впровадження підходу смарт-спеціалізації в області. У роботі місії взяли участь експерти Європейської комісії та фахівці Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації.
Як повідомила директорка Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Марина Барановська, в рамках розробки проєкту Стратегії регіонального розвитку Запорізької області до 2027 року та Плану заходів на 2021-2023 роки з її реалізації окреслено структуру можливих стратегічних цілей, наразі необхідно визначити пріоритети розвитку.
Як відзначила старша експертка з розвитку промисловості та смарт-спеціалізацій Команди підтримки реформ Мінекономрозвитку України Ніно Даменія, Запорізька область є однією з трьох пілотних областей по розробці смарт-спеціалізації та одна з 12 областей України, що мають можливість розробити свій документ з упровадження смарт-спеціалізації до кінця 2020 року як додаток до стратегії регіонального розвитку.
На сьогодні смарт-спеціалізація є обов’язковою умовою розробки стратегії регіонального розвитку на період 2021-2027 років для всіх областей України.
Наразі Запорізька область завершила перший етап розробки стратегії смарт-спеціалізації (S3), зокрема проведення кількісного та якісного аналізу. Було обрано кілька пріоритетних галузей, на основі яких буде базуватися другий етап розробки смарт-спеціалізації – процес підприємницького відкриття. Так, одним із видів економічної діяльності обрано виробництво готових металевих виробів.
Засідання експертної місії розраховано на два дні, під час яких учасники обговорять такі питання: про проведену Запорізькою обласною державною адміністрацією роботу з відпрацювання напрямків, які можуть стати основою для смарт-спеціалізації в регіоні; виробництво інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації, а також повітряних і космічних літальних апаратів та супутнього обладнання; виробництво готових металевих виробів, а також машин та обладнання для сільського та лісового господарства; виробництво електродвигунів, генераторів, трансформаторів, електророзподільної та контрольної апаратури, а також проводів, кабелів і електромонтажних пристроїв.
Учасники заходу також мають можливість поспілкуватися з експертами з приводу практичних питань упровадження стратегії смарт-спеціалізації та скласти подальший план дій та 2020 рік.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю