Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства було проведено опитування серед голів ОТГ та сільських рад, яке показало підтримку запровадження обігу земель на рівні 59,7%.
Коли наступного року стартуватиме обіг земель сільськогосподарського призначення, влада та люди на місцях мають бути готові до цього та впевнені в своєму майбутньому. Для цього Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства було проведено опитування серед голів ОТГ та сільських рад, яке мало на меті визначити думки місцевої влади, виявити найбільш важливі питання, які необхідно передбачити в законодавстві для забезпечення інтересів громад. На меті також було дізнатися, якої підтримки потребують регіони для інформування жителів громад про питання обігу земель.
Опитування голів ОТГ та сільських рад показало підтримку запровадження обігу земель на рівні 59,7%. У ньому взяли участь 4849 респондентів, 81% з яких сільські ради, 12,8% - ОТГ, 4,3% - селища міського типу, 1,5% - міста.
За результатами опитування 15% респондентів підтримують запровадження обігу земель, 45% - підтримують за виконання певних умов, 40% - не підтримують.
Найбільший рівень підтримки земельна реформа отримала в трьох областях: Чернівецькій (84%), Рівненській (75%), Волинській (69%). Найбільша кількість сільрад та ОТГ, де виступили за впровадження земельного ринку, у Львівській (242), Вінницькій (241) та Київській областях (227).
На питання щодо позитивного ефекту, який голови очікують для своїх громад від упровадження обігу земель, більшість відповіла, що це: наповнення бюджетів та розвиток громади, ефективне використання землі, істотне збільшення вартості земельних ділянок, облік земельних ділянок, можливість реалізувати своє право приватної власності, недопущення деградації землі внаслідок неякісного обробітку.
Нагадаємо, що Міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявляв, що державна земля буде передана громадам, які самі зможуть вирішувати, коли, кому та за яку ціну її продавати. Для того, щоб старт ринку відбувся безболісно, у рамках запровадження земельної реформи розроблено низку законопроєктів, які комплексно вирішують проблемні питання та спростовують побоювання жителів села. Серед них - посилення переважного права, консолідація земельних масивів, електронні аукціони, дерегуляція землеустрою, запобігання рейдерству, реформування безоплатної приватизації земель, інфраструктура просторових даних, державна підтримка тощо.
За матеріалами Урядового порталу