Під головуванням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова та заступника Міністра з питань АПК Тараса Висоцького відбулася робоча зустріч з питань реформування земельного законодавства та запуску ринку землі.
Під час зустрічі Тарас Висоцький окреслив основні позиції і завдання новоствореного Міністерства в частині повноважень аграрного сектора та майбутнього ринку землі. Це підготовка до запуску ринку землі, детінізація земельних відносин, приватизація державних підприємств, які працюють неефективно.
Перед регіонами було поставлено завдання організувати інформаційну кампанію з підготовки до запуску ринку землі.
З 12 вересня розпочала роботу безкоштовна Урядова гаряча лінія 1545 – це механізм для взаємодії Уряду з громадянами, що дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.
На виконання доручення заступника Міністра Тараса Висоцького в Запорізькій області проведено опитування в режимі онлайн голів органів місцевого самоврядування.
Як зазначають посадовці Кабміну, сьогодні основне, що треба донести до всіх громадян: ринок землі – це не обов’язок, а право, яке буде надано власникам землі. Ніхто нікого не зобов’язує продавати землю. Переважне право купувати землю матимуть орендарі. Власники самі приймають рішення.
Серед ключових моментів законопроекту про ринок земель, запропонованого командою Президента України, можна виділити п’ять таких:
- із дня набрання чинності законом одночасно буде скасовано заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення всіх форм власності;
- можна буде продавати землю тільки на електронних земельних аукціонах;
- право купівлі земельних ділянок сільськогосподарського призначення буде надано громадянам України, територіальним громадам, державі та юридичним особам, зареєстрованим в Україні;
- обов'язкова реєстрація цін на земельні ділянки при проведенні транзакцій;
- законопроект регулює правила продажу сільгоспземель особами, яким відповідно до законодавства не можуть належати такі землі на праві власності, наприклад, іноземцям.
Програми державної підтримки аграріїв до кінця поточного року збережені, тому важливо сконцентрувати увагу всіх причетних до подачі документів, щоб встигнути скористатися ними.
Відповідно до представленого проєкту держбюджету державна підтримка АПК у наступному році спрямована на пільгове кредитування на закупівлю землі.
Вся актуальна інформація у форматі «запитання-відповідь» доступна для завантаження:
- Держгеокадастр для власніків земельних ділянок
- Питання у земельній сфері, які найбільше цікавлять власників паїв (ТОП 20 питань)
- Питання у земельній сфері, які найбільше цікавлять власників паїв (ТОП 25 питань)
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю