Під головуванням доктора історичних наук, професора Федора Турченка відбулося засідання регіональної комісії з реабілітації. Його учасники розглянули 14 справ про визнання наших співвітчизників реабілітованими або потерпілими від репресій.
За словами секретаря комісії Георгія Шаповалова, серед заявників багато кримських татар. Їхніх батьків комуністичний режим депортував з півострова у травні 1944 року до Сибіру та Середньої Азії. Вони не мали права повернутися додому, не могли вільно пересуватися та були зобов’язані відмічатися у комендатурі. За спогадами родини Саймуратових, після переїзду з Узбекистану до Мелітополя у 1980 р. на них чекали приниження, постійні перевірки КДБ, відмови у прийнятті на роботу та оформленні прописки.
Не менш трагічна доля спіткала етнічних німців, які жили на Запоріжжі до Другої світової війни. Родину Оленбергерів вивезли до Рейху нацистські окупанти, а після розгрому гітлерівців вони опинилися в радянському таборі в м. Рава-Руська Львівської області, а згодом – на засланні у Таджикистані. Герберта Руфа з с. Рейхенфельд (нині – Плодородне) Михайлівського району мобілізували до трудової армії будувати металургійні підприємства на Уралі.
За результатами розгляду всі матеріали направлено до Національної комісії з реабілітації. Учасники засідання також запропонували розробити механізм виконання Закону України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», який дозволить дітям та онукам жертв масових депортацій 1940-х років отримати передбачені законом пільги на оплату послуг ЖКГ та нарахування пенсій.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю