Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Діалог з бізнесом

Національна політика «Зроблено в Україні»: інструменти та проєкти підтримки бізнесу

11 квітня 2025 - 17:45

Поточні результати реалізації національної політики «Зроблено в Україні», інструменти підтримки бізнесу та зміни, заплановані на найближчий час. Ці питання запорізькі підприємці обговорили з представниками Міністерства економіки України та Обласної служби зайнятості. Онлайн-зустріч на платформі «Діалог влади та бізнесу» організувала Запорізька облдержадміністрація.

Національна політика «Зроблено в Україні» має за мету залучення інвестицій для розвитку українських виробників та стимулювання попиту на українські товари. Вона включає ряд інструментів – пільгове кредитування, грантові програми, програми компенсацій, нормативні регламенти та інші. Директор департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства економіки України Олександр Палазов докладно розповів учасникам зустрічі про програму «Власна справа». З початку її реалізації нею скористалися понад 23,7 тис. підприємців.

– «Власна справа» – це мікрогранти. 150 тис. грн надається для створення одного робочого місця, 250 тис. грн – для створення двох робочих місць. Окремий напрямок програми передбачений для молоді (віком від 18 до 21 років), де грант до 150 тис. грн можна отримати без обов’язку створення робочих місць. Основна ідея цієї програми – розвиток мікро- та малого підприємництва, сприяння самозайнятості населення, створення робочих місць й сплата податків. Це безпроцентна видача грошей від уряду підприємцям, щоб вони під час війни не зупиняли свою роботу, працювали, платили податки і підтримували економіку, – повідомив урядовець. 

Також було анонсовано зміни до програми. Найближчим часом набере чинності постанова уряду, яка передбачає збільшення у два рази граничних сум грантової підтримки за програмою «Власна справа» для підприємців із прифронтових областей.  

Ще одним інструментом політики «Зроблено в Україні» є програма «5-7-9%». Це програма доступного кредитування, яка передбачає  часткову компенсацію відсотків за кредитами для бізнесу. 

– Для прифронтових територій діють пільгові умови з найнижчими ставками: на інвестиційні цілі – це 1 % в перший рік і 5 % в наступні роки, на фінансування оборотного капіталу – 3 %, – зазначив начальник управління фінансової політики Міністерства економіки України Андрій Страшний.

Він нагадав підприємцям, що програма «5-7-9 %» поширюється на такі фінансові  інструменти, як  лізинг та факторинг.

Начальниця управління розвитку ринків з високою доданою вартістю Міністерства економіки Дар’я Гончаренко поінформувала учасників зустрічі про умови грантів для переробних підприємств. А начальник відділу державних програм та розвитку ринків машинобудування Департаменту розвитку реального сектору економіки Олександр Кривий розповів про програму часткової компенсації вартості сільгосптехніки.

За словами керівниці Обласної служби зайнятості Зінаїди Бойко, запорізькі підприємці можуть отримати всю необхідну інформацію про інструменти підтримки бізнесу в офісі «Зроблено в Україні», який діє в Запоріжжі з липня 2024 року.

– З початку роботи офісу було надано 1337 консультацій з питань створення та розвитку власної справи. 239 заявників отримали гранти на суму 61,5 млн грн. Грантоотримувачі створили 218 нових робочих місць і сплатили 25,3 млн грн податків, – зауважила Зінаїда Бойко. 

Про регіональні заходи підтримки бізнесу, зокрема плани на 2025 рік, розповіла виконувачка обов’язків директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Людмила Грабчилєва.

– На обласну грантову програму цьогоріч з обласного бюджету  планується спрямувати понад 20 млн грн, зокрема на мікрогранти, гранти для ВПО, ветеранів, виробників БПЛА та бізнесів з пріоритетних галузей економіки, – зазначила Людмила Грабчилєва.

Учасники зустрічі мали змогу задати питання спікерам та отримати презентаційні матеріали. 

Платформа «Діалог влади та бізнесу» продовжує свою роботу. Інформацію про час та тему наступної зустрічі можна дізнатися на інформаційних ресурсах голови Запорізької облдержадміністрації Івана Федорова та Запорізької ОДА.

Читайте також

Раннє виявлення – шанс на життя: у Запоріжжі доступна безкоштовна діагностика раку

Полегшити роботу бізнесу: уряд скасував понад 200 дозволів і погоджень

Об’єднати зусилля на користь культури: Запорізька ОДА, міська рада та Український культурний фонд підписали меморандум

Нове покоління лідерів: Запорізька обласна студентська рада обрала керівний склад

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 12.04.2025

Впродовж доби окупанти завдали 447 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1143-го дня війни

Запорізька область – GIZ: синергія змін для стійкості та майбутнього

Співпраця у сферах освіти, охорони здоров’я та ветеранської політики: Запорізька ОДА розширює коло міжнародних партнерів

Партнерство задля людей: Запорізька область та Team4UA підписали меморандум про співпрацю

Підсилення для комунальників: нова техніка від німецьких партнерів

Підтримка комунальників: нова техніка від німецьких партнерів