- Міжнародний День інвалідів - це привід вкотре усвідомити, що серед нас живуть співгромадяни з особливими потребами, які стійко долають власні негаразди, залишаючись життєлюбами і оптимістами, - зазначив Олександр Бережний, звертаючись до присутніх.
Доля людей з обмеженими можливостями небайдужа органам влади. В області функціонує 11 стаціонарних установ, будинків–інтернатів для ветеранів та інвалідів. У них створено комфортні, максимально наближені до домашніх, умови проживання. Фінансування закладів здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету і становить цього року близько 54,5 млн. грн.
Ефективно працює комунальна установа – “Запорізький обласний центр професійної реабілітації інвалідів” у Бердянську. Щорічно тут отримують професії близько 60 інвалідів.
Діють 19 центрів (відділень) ранньої соціальної реабілітації дітей з особливими потребами, у яких курс реабілітації щорічно проходять понад 2 тисячі осіб.
Багато людей з особливими потребами, попри проблеми та хвороби, ведуть активне життя, викликаючи повагу багатогранністю своїх захоплень і талантів. Серед них є чудові майстри у різних жанрах мистецтва.
Тому Олександр Бережний не міг не назвати хоча б кілька прізвищ. Це живописці Анатолій Фомін та Олексій Стахарний, різьбяр по дереву Володимир Диваков, вишивальниці Валентина Дудка та Ольга Барковська .
Запорізький край пишається видатними спортсменами – інвалідами, учасниками ХШ Паралімпійських ігор Тетяною Широколавою, Раїсою Топорковою, Тетяною Фроловою, Михайлом Поповим, Сергієм Дерезою та їх тренерами Алімом Петровичем Босим, Сергієм Михайловичем Шумейком.
- Дозвольте висловити вам повагу та шану за громадянську позицію, за прояв щоденної мужності, побажати здоров'я і благополуччя вам та вашим сім'ям, розуміння і підтримки оточуючих, - тепло завершив свій виступ посадовець.
Управління у справах преси та інформації