У новому 2019/2020 навчальному році в області відкрили свої двері для учнів і вихованців 1013 навчально-виховних закладів.
Спеціалісти Держпродспоживслужби в Запорізькій області перед стартом навчання провели комісійні обстеження закладів освіти щодо стану їх готовності.
У ході проведення огляду встановлено, що за останні роки значно поліпшилась матеріально-технічна база закладів освіти: виконано капітальні ремонти дахів, фасадів, гральних та фізкультурних майданчиків, проведено заміну віконних блоків, водопровідних та каналізаційних мереж, переобладнано системи опалення, придбано меблі та обладнання, в тому числі в рамках програми «Нова українська школа».
Втім, у навчально-виховних закладах залишаються проблеми.
Зокрема, на сьогодні в чотирьох дошкільних закладах та десяти загальноосвітніх школах ще відсутні внутрішні туалети.
Залишається проблемним питання організації харчування учнів, адже 67 закладів не мають власних харчоблоків. 47 харчоблоків не відповідають гігієнічним вимогам по площі та набору приміщень. Такі заклади функціонують у Запорізькому, Великобілозерському, Новомиколаївському, Оріхівському, Вільнянському, Чернігівському та Бердянському районах. На теперішній час забезпечуються лише буфетною продукцією 36 закладів (33 школи та три заклади профтехосвіти).
У восьми закладах освіти Запорізької області водопостачання здійснюється від колодязів – у Чернігівському, Приморському та Бердянському районах. На привізній воді працюють 128 закладів (45 дошкільних та 83 загальноосвітніх). Значна кількість закладів не підключена до централізованої каналізаційної мережі, переважно в сільській місцевості, там здійснюється каналізування «на вигріб». Не каналізовано чотири навчально-виховних заклади в Запорізькій області (три дошкільних та один загальноосвітній).
За підсумками огляду на адресу керівників навчально-виховних закладів направлено матеріали з пропозиціями щодо усунення недоліків, поліпшення матеріально-технічної бази та дотримання санітарно-гігієнічного режиму.
Крім цього, спеціалісти Держпродспоживслужби продовжують роботу щодо погодження двотижневих перспективних меню, режимів роботи та навчально-трудового навантаження.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю