Інформаційно-просвітницька акція з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми проводиться з метою привернення уваги до проблеми торгівлі людьми, так званого сучасного рабства, та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьби зі злочинцями та злочинними угрупованнями, задіяними в цій кримінальній діяльності, наданні підтримки і допомоги потерпілим та профілактичної роботи.
У рамках загальнонаціональної інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми учасники заходу переглянули фільм «Жінка в полоні», який демонструє життя жінки, яка 11 років провела в рабстві у звичайній угорській родині. Це історія про безпомічну людину, яка прагне вирватися з полону та тривалий час знаходиться в умовах морального та фізичного гноблення. Після перегляду фільму відбулося обговорення побаченого, всі охочі висловили свою думку та поділилися враженнями.
Як наголосив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, питання протидії торгівлі людьми − це одна з дуже важливих тем для України.
− Дуже важливо звертати увагу суспільства на питання протидії торгівлі людьми. Зокрема, в цьому році вже двом жителям Запорізької області встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, і одна з них − дитина. Крім цього, зросла кількість так званих «заробітчан», і громадяни мають дуже обережно та уважно ставитися до всіх умов оформлення майбутніх правовідносин з роботодавцем, аби не опинитися в заручниках та не стати «живим товаром», − наголосив Едуард Гугнін.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, протягом 2012-2019 років Міністерством соціальної політики України статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, було встановлено 818 громадянам (811 - громадяни України та сім іноземців). З них 316 жінок, 420 чоловіків, 82 дітей (30 хлопчиків та 51 дівчинка). За період з 2015 по 2019 роки в Запорізькій області статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, було встановлено 12 особам: у 2015- одній особі, 2016- 2двом; 2017- чотирьом ; 2018 – трьом, 2019- двом особам.
Щороку в усьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу. На жаль, це ганебне явище існує і в Україні. Наша країна є країною походження (звідки вивозять постраждалих від торгівлі людьми), транзиту (через Україну везуть постраждалих в інші країни) та призначення (постраждалих експлуатують в Україні). За оцінювальними даними Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності України від торгівлі людьми постраждали понад 230 тисяч осіб. Українці потерпають від сучасного рабства як усередині країни, так і за кордоном.
Ще у 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, визначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми та привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю