У Запорізькому регіоні розпочинається найспекотніший період. За прогнозами синоптиків наприкінці липня та в серпні очікується підвищення температурних показників до 40-41°С, а це на 2 °С вище середньомісячної температури для цього періоду. Тому вірогідність виникнення явищ задухи риби у водоймах є високою.
Як повідомили у Запорізькому рибоохоронному патрулі, з метою моніторингу основних внутрішніх водних об’єтів – Каховського та Дніпровського водосховищ - фахівці обласного управління Держрибагентства здійснюють вимірювання вмісту розчиненого кисню у воді на контрольних ділянках водосховищ. На базі рибоприймальних пунктів організовано пости спостереження за гідрологічним режимом та станом водних біоресурсів у літній період.
За словами фахівців, при підвищенні температури води знижується концентрація розчиненого в ній кисню. У насиченій біогенами воді починають активно розмножуватися патогенні організми, особливо синьо-зелені водорості, що призводить до цвітіння води і виділення водоростями токсичних продуктів.
Крім природних факторів до загибелі риби можуть призвести і антропогенні фактори, зокрема, скидання промислових стоків, побутових відходів, добрив тощо.
При зниженні концентрації розчиненого у воді кисню в риби розвивається кисневе голодування - риба починає активніше рухатися та піднімається на поверхню.
Запорізький рибоохоронний патруль звертається до громадян з проханням повідомляти про факти задухи риби у водоймах Запорізької області за телефоном «гарячої лінії» (067)-622-04-66.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю