За словами Олександра Старуха, проблему лиману слід вирішувати одночасно у двох напрямках. По-перше, відновлювати його як місце для нересту пиленгасу, який в 70-х роках минулого століття був завезений в Азовське море з Далекого Сходу Росії.
По-друге, розвивати узбережжя лиману як рекреаційну зону, де розташовано, зокрема, кілька десятків дитячих оздоровчих таборів.
Керівник регіону дав доручення управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації і обласному управлінню охорони навколишнього середовища створити робочу комісію з вирішення проблемних питань гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Молочний лиман» і за два тижні провести її перше засідання.
Обласне головне управління земельних ресурсів має до кінця року закінчити роботи із землевідведення і чітко встановити, хто і в яких межах є землекористувачем заказника. Як відомо, сьогодні землею розпоряджається лише Якимівська райдержадміністрація, хоча сам лиман розкинувся на території трьох районів.
- Поки вся документація не буде зроблена, землевідведення на узбережжі має припинитись, а вже ухвалені незаконні рішення мають бути скасовані у визначеному законодавством порядку, - зазначив Олександр Старух.
Управління агропромислового комплексу ОДА має визначитись щодо участі у розв'язанні проблеми АР ТОВ “Сини моря – Мотор Січ”, на якого покладена охорона заказника і підтримка у робочому стані штучно створеного каналу, що з'єднує Молочний лиман з Азовським морем. Охоронні зобов'язання мають виконувати районні виконавчі органи влади.
- Нинішній стан Молочного лиману вже є надзвичайним і гаяти час щодо його відновлення обласна виконавча влада не буде, - заключив очільник регіону.
Управління у справах преси та інформації